Питання кліматичних змін і їхніх наслідків давно обговорюють у профільних наукових колах. Останніми роками ними почала цікавитись і ширша, більш масова аудиторія. За даними Міжурядової групи експертів (IPCC) з питань змін клімату, за нинішніх умов глобальна температура до 2040 року зросте до 1,5 °С над доіндустріальним рівнем.

Як наслідки від таких змін клімату прогнозують зростання дефіциту їжі, пожежі та масове вимирання коралових рифів, економічний збиток у всьому світі оцінюють в розмірі від 544 трлн доларів США. Для того, щоб обмежити потепління, експерти пропонують зменшувати глобальні викиди вуглецю, приблизно на 50% до 2030 року, у 5 разів більше інвестувати у низьковуглецеві енергетичні технології та енергоефективність, привести частку відновлювальних джерел енергії до 75-80% у 2050 році.

Тому на черговому засіданні Editor’s Club ряд експертів та спікерів обговорювали кліматичні зміни, шляхи їх стримування та вплив на економічні процеси в державі. Президент CEO Club Ukraine та член наглядової ради Editor’s Club Сергій Гайдайчук теж поділився своїми роздумами на цю тему.

“Насправді дане питання глибше, ніж тільки в проблемі клімату, – воно у головах людей, їх світогляді. Також я не дуже згідний з цією парадигмою, яку ми поставили на кін і в яку вірить все людство – це ВВП. Тобто, що єдиний шлях людства – це конкуренція, розвиток ВВП, економічне зростання і т.п.. Тому що, коли ми робимо ставку на ВВП, то продовжуємо робити тиск на нашу планету, задумайтесь. Мені здається, що в цілому людство зараз у кризі світогляду. І, як на мене, поки не станеться серйозної, глобальної катастрофи, ми, люди будемо дуже довго змінюватися.

Якщо взяти економічну мапу світу і подивитись, які країни найбільш розвинені з високим рівнем ВВП на душу населення, то думаю, ми знайдемо там всього кілька десятків країн. Всі ж інші країни ще тільки прагнуть і хочуть гарно жити. Зовсім нещодавно наткнувся на цікаве дослідження/прорахунок: якщо всі інші країни будуть жити так само, як Америка і Європа, то нам, приблизно, потрібно ще десь п’ять планет”.

Зазначив Сергій Гайдайчук в себе на сторінці.

Але є й інший бік медалі. Наприклад, якщо ті країни, які зможуть створити нові технології і моделі, пов’язані з вирішенням проблем, які стоять перед усім людством, то у них є шанс з нижчих сходинок піднятися на самий верх. У нас є цей потенціал: потенціал в ІТ-індустрії та людський потенціал і дивитись потрібно саме в цьому напрямку.

Також це не означає, що ми повинні зайнятись бездіяльністю у темі екології, але повинні з розумінням до цього відноситись. Інколи ж маленькі кроки творять цілу історію. І такими кроками я називаю наш глобальний екологічний проєкт Greening of the Planet, який має на меті поширити тему озеленення серед усіх верств населення та змінити екосвідомість людей у всьому світі до шанобливого ставлення до природи.

І в рамках даної ініціативи плануємо 10 квітня висадити 1 млн дерев у 100 країнах світу за 1 добу. Участь в проєкті може взяти кожен охочий, для цього потрібно тільки обрати форму співпраці і заповнити анкету на офіційному сайті: https://greeningplanet.org

Долучайтесь! Творімо разом всесвітню екологічну історію людства!