Український письменник, перекладач та громадський діяч Сергій Жадан отримав у США другу щорічну премію імені Дерека Волкотта. Про це повідомляє сайт Читомо з посиланням на американське видавництво Arrowsmith Press.

Український письменник отримав премію за книжку поезії «A new orthography» («Новий правопис»). Крім Сергія Жадана, цьогорічною лавреаткою стала Канізія Лабрін за збірку «Дісграфк» («The Dyzgraphxst»).

Переможців обирав поет відомий американський поет та професор Мейджор Джексон із списку лише у двадцять фіналістів. Переможці розділять нагороду в 1000 доларів США.

«Спустошливі й глибоко чарівні вірші «Нового правопису» Сергія Жадана, написані на хвилі російсько-української війни, – чергове дивовижне свідчення переможної сили ліричної уяви, особливо в часи геополітичної кризи. Від такої поезії звикли очікувати скочення до озлобленої іронії або втечі в сюрреалістичну дійсність. Та я вражений щедрістю душі цього твору та мужністю автономного голосу, який наполегливо змальовує побут життя під час війни: його видиму примхливість і затаєну радість».

Прокоментував збірку Жадана Мейджор Джексон.

На своїй сторінці у Фейсбук Сергій Жадан висловив вдячність усім причетним до укладання збірки, а також зазначив, що “Волкотт для мене справді важливий автор, його ім’я наснажує і дозволяє далі бачити сенс у складанні рядків та римуванні слів“.

Довідка. Премія Дерека Волкотта є щорічною відзнакою, якою відначають сучасних поета чи поетку неамериканського походження за нову ліричну збірку, опубліковану англійською мовою або в англійському перекладі за останній календарний рік. ремія передбачає грошову винагороду у розмірі 1000 доларів, а також читання в Бостонському театрі Boston Playwrights’ Theatre.

Книжка поезій Сергія Жадана «Новий правопис» вийшла друком 2020 року у перекладі Джона Геннессі та Остапа Коня. Книжка стала п’ятою у серії «Сучасна українська поезія» американського видавництва Lost Horse Press.