Євросоюз нагадав Україні про необхідність вирішити ситуацію, що виникла внаслідок рішення Конституційного суду, та про важливість відновлення кримінальної відповідальності за брехню посадовців у деклараціях.

Про це йдеться у комюніке Євросоюзу, оприлюдненого за підсумками онлайн-зустрічі високого представника ЄС-віцепрезидента Єврокомісії Жозепа Борреля та єврокомісара з питань сусідства і розширення Олівера Варгеї з прем’єром Денисом Шмигалем та віцепрем’єркою з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною.

Згідно з комюніке Євросоюзу, Жозеп Боррель та Олівер Варгеї закликали Україну продовжити зусилля, спрямовані на посилення верховенства права та боротьбу з корупцією, наголосивши, що серйозна реформа судової системи є ключовою частиною цих зусиль.

“Нагадавши про необхідність вирішувати питання, пов’язані з нещодавніми рішеннями Конституційного суду України, високий представник ЄС наголосив на важливості відновлення кримінальної відповідальності за неправдиві декларації. Він зазначив, що нещодавно ухвалений закон щодо декларування хоча і є кроком у правильному напрямку в реагуванні на рішення КС від 27 жовтня, проте містить деякі недоліки та не створює необхідного ефекту для стримування і запобігання корупції”, – йдеться у комюніке. 

У комюніке додають, що ЄС готовий допомогти Україні у пошуку виходу із ситуації.