Експрезидент України Віктор Янукович звернувся до Печерського районного суду Києва із проханням дозволити йому взяти участь у засіданні щодо обрання йому запобіжного заходу у справі про розстріли на Інститутській під час протестів на Майдані.

Як розповів Суспільному адвокат Януковича Віталій Сердюк, суд ухвалить рішення щодо звернення експрезидента 9 грудня.

“Ми сьогодні (8 грудня – ред.) заявили суду вимогу, рішення суд ухвалюватиме завтра”, – розповів адвокат.

Раніше Сердюк повідомив на своїй Facebook-сторінці, що президент-втікач хоче долучитися до засідання за допомогою відеозв’язку. Також він зазначив, що Янукович вимагає залучення до процесу потерпілих, а також допиту свідків.

“Віктор Янукович звернувся до Печерського райсуду з вимогою забезпечити його особисту участь у процесі, як вже було зроблено у даній справі Святошинським судом у 2016 році. Крім того, до справи повинні бути допущені і самі потерпілі”, – написав він.

Зокрема, сторона захисту вважає, що суд має допитати у ролі свідків низку політиків та колишніх державних посадовців, а також учасників стрілянини 20 лютого 2014 року, причетними до якої адвокат вважає активістів Івана Бубенчика і Володимира Парасюка, а також “грузинських снайперів”.

“Для розкриття вбивств на Майдані, скоєних у лютому 2014 року, поряд з участю Віктора Януковича і потерпілих, необхідно публічно допитати свідків як з боку тодішньої влади: Миколи Азарова, Віталія Захарченка, Олександра Якименка та інших, так і з боку Майдану: Арсенія Яценюка, Петра Порошенко, Андрія Парубія, Олександра Турчинова, Юрія Луценка та інших, які прийшли в результаті подій до влади, Давида Жванії, який вже протягом кількох місяців просить прокуратуру заслухати його свідчення. А також, безпосередніх учасників стрілянини – Івана Бубенчика, Володимира Парасюка, грузинських снайперів”, – написав Сердюк.

За словами адвоката, засідання Печерського райсуду має відбутися 9 грудня о 14:45. При цьому він зауважив, що розгляд справи буде повторним, оскільки попереднє рішення, яке адвокат вважає незаконним та необґрунтованим, скасував Київський апеляційний суд.