Вороги Києва в регіоні постійно переконували американського президента, що українська держава – це лише “гніздо корупції”.

Спроби президента Дональда Трампа натиснути на Україну задля отримання шкідливої інформації проти політичних суперників сталися після того, як вороги Києва у регіоні вмовили лідера США зайняти ворожу позицію щодо української держави. Зокрема, намагався зробити президент Росії Володимир Путін.

Про це пише Washington Post з посиланням на чинних і колишніх чиновників США. Розмови Трампа з Путіним, прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном й іншими лідерами зміцнили його віру в те, що Україна – безнадійно корумпована країна, яка до того ж намагалася підірвати його перемогу на виборах в 2016 році.

Жоден з них не заохочував Трампа розглядати Київ як потенційне джерело шкідливої інформації про Джо Байдена і не намагався переконати американського президента в будь-якій теорії змов щодо українського втручання у американську виборчу кампанію.

Але їхні зневажливі розповіді про Україну зміцнили уявлення Трампа про неї. Чиновникам Білого дому довелося переконувати Трампа, що уряд в Києві потрібно підтримати, а не використовувати для політичних цілей. За даними видання, про роль Путіна й Орбана розповів заступник помічника Держсекретаря США Джордж Кент, коли давав свідчення за зачиненими дверима слідчим Палати представників у справі про імпічмент. Кент вказав на влив лідерів Росії й Угорщини як на фактор, який допоміг налаштувати Трампа проти українського президента Володимира Зеленського за лічені місяці перед скандальною телефонною розмовою 25 липня.