Цьогоріч з медом напружена ситуація як на Київщині, так і на території всієї України, оскільки 2020 рік видався непростим для медозбору. Цього року мед буде лише в добре підготовлених та збалансованих бджолиних сім’ях. Про це повідомив пасічник з Кагарлицького району Київської області Юрій Широкоступ, пише agronews.ua.

«Пасіка, яка була вивезена на ріпак прогодувала себе, тим бджолам які працювали на акації довелося згодовувати запаси минулорічного меду. Кожна бджолосімя принесла по 12-13 кг меду акація+липа. Наразі бджоли працюють вже на соняшнику», — розповідає Юрій Широкоступ.

За його словами, багато пасічників вивозили бджолосім»ї на акацію, витратили на перевезення вуликів кошти, але меду не отримали.

«В нинішній ситуації раджу пасічникам робити точки щоб якось себе перестрахувати, кочові пасіки і стаціонарні. До речі, власникам стаціонарних пасік раджу щороку сіяти хоч декілька соток фацелії», — зазначає Юрій Широкоступ.

Він прогнозує, що цього року рентабельність пасіки буде кращою, адже меду менше і роботи теж не багато.

«Я відкачаю мед і його відразу в мене заберуть за гарною ціною. Але пасічникам потрібно орієнтуватися не лише на виробництво меду, а наприклад, збирати маточне молоко, прополіс, робити і продавати медівку, старатися продавати більше меду в роздріб, а не здавати оптом», — радить Юрій Широкоступ.