Вінниччина долучилася до міжнародної екологічної акції «1 мільйон дерев за одну добу у 100 країнах світу». Проходила вона у рамках проєкту «Озеленення планети (Greening of the Planet)». 10 квітня у громадах області висадили близько 260 тисяч дерев, що на 50 тисяч більше запланованих.
Організатор в області: Ганна Давиденко, директор Вінницького інституту Університету «Україна».
Координатор: Ольга Маліновська, заступник директора ТМ «Еко-Сервіс»
Упродовж дня надходила інформація про велике озеленення області. На сайті обласного управління лісового і мисливського господарства повідомляли про те, як відбувається акція у районах. На Фейсбук-сторінці організатора акції Ганни Давиденко розповідали, як садять дерева у Вінниці.
Присвячуємо лікарям і чорнобильцям. У суботу, 10 квітня, лісівники області висадили 203 тисячі дерев на площі 46,3 гектари, розташованих на 28-ми ділянках. Ще майже 30 тисяч гектарів молодих дерев з’явилося на територіях сіл, селищ і міст краю. Такий результат акції «Озеленення країни: мільйон дерев за добу». До участі в ній долучилися посадовці, підприємці, вчителі й учні, студенти, зокрема, студенти-іноземці.

За інформацією Ганни Давиденко, у сквері «Каліча» молоді саджанці висадили на честь вінницьких лікарів, які нині рятують людей від Covid-19. Про це нагадуватиме встановлена табличка. Ліквідатори аварії на ЧАЕС разом з Наталією Квят створили алею у пам’ять про тих, хто 35 років тому рятував світ від найбільшої планетарної катастрофи.
На Старому Місті гвардійці з військової частини 3008 Національної гвардії України спільно з Вінницьким козацьким полком імені Івана Богуна та колективом Вінницького інституту Університету «Україна» висадили 30 сосен до 30-річчя Незалежності України.
Дерева садили викладачі і студенти національного технічного університету, працівники дитячого садка та прихожани церкви у мікрорайоні Тяжилів, компанії KNESS, Подільського зоопарку, ОСББ «Грибоєдова 3», загальноосвітніх шкіл №№16 та 25, низка інших колективів.
Озеленення нашої області проходить вже другий рік поспіль в рамках наймасштабнішого екологічного спільного проекту Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Державного агентства лісових ресурсів та благодійною організацією «Благодійний фонд «Озеленення України». «Колись приїду, подивлюся, як росте моє дерево» Про те, як працювали військові, розповіла прес-офіцер частини Анна Лазуренко. За її словами, працювали у сквері на окраїні міста. Спершу довелося прибрати старе листя, розчистити ділянку від поваленого гілля. Цілу годину витратили на це. Працювали разом з волонтерами. Тоді взялися за лопати.
«Ця акція є важливою не лише для екології. Вона значимо як приклад колективної історії успіху. Нам другий рік поспіль вдається об’єднати навколо прекрасної ідеї висадження дерев не лише усі громади області та місцеву владу. Активно долучаються самі мешканці області, навчальні заклади та соціально-відповідальний бізнес».
Звернула увагу Ганна Давиденко.
На Вінниччині висадка дерев та саджанців проходила у 528 локаціях: у 51 територіальній громаді та у лісах області.
У висадках взяли участь школи, університети, реабілітаційні центри дітей з інвалідністю, нацгвардійці, ліквідатори аварії на ЧАЕС, благодійні фонди, громадські організації, лісівники області у т.ч. шкільні лісництва, державні службовці, представники бізнесу – ІТ-компанії, McDonald’s. Загалом 6471 волонтер висадили 283 000 дерев. Висадили дерева близько 30-ти порід, серед яких: гінкго білоба, сакури, туї, дуби, липи, берези, клени, сосни, ялини, бузок, горіхи, клени гостролисті, звичайний та американський ясен, ялиці, модрини, сосни карликові, різні плодові дерева – абрикоси, черешні, яблуні, груші, сливи, айва, шовковиця, гібіскуси, граби, в’яз, глід, явір, верби, калина, платани, акація, горобина, павлонія, катальпи.
Регіональні партнери: Вінницька обласна державна адміністрація, Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства, МКП «Вінницязеленбуд», ГО «Соціальна перспектива», ТМ «Еко-Сервіс», ГО «АЛЬ ІСРА», групи компаній KNESS, Вінницький інститут Університету «Україна».
Організатором проєкту є український Благодійний фонд «Озеленення України», засновниками якого є Сергій Гайдайчук – президент найбільшого ділового клубу, який об’єднує лідерів українського бізнесу «CEO Club Ukraine» та Ганна Крисюк – президент міжнародного жіночого бізнес-клубу «Business Woman Club». За підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства закордонних справ України та Державного агентства лісових ресурсів України.