Про це зазначила радниця міністра внутрішніх справ України з ґендерної політики Вікторія Арнаутова на зустрічі з керівниками Південного та Регіонального управління Морської охорони.

В Одесі Вікторія Арнаутова представила прикордонникам презентаційний матеріал щодо формування ґендерних аспектів та застосування принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у секторі безпеки та оборони.

На прикладах з реального життя та службової діяльності правоохоронних органів були розвіяні типові міфи про ґендер, обговорені ризики гібридної війни, порушені питання нагальних потреб та можливостей жінок і чоловіків у конкретних підрозділах, які здійснюють охорону державного кордону на суходолі, на кораблях на катерах Морської охорони, готовність та можливість приймати на службу жінок до льотного складу авіаційної ескадрильї.

«Однією із задач ґендерної політики сьогодні насамперед є підвищення ґендерної компетенції як керівників, так і підпорядкованого персоналу», – зазначила Вікторія Арнаутова, – «саме тому ми в міністерстві внутрішніх справ розпочали активну роботу і ініціювали зокрема створення відповідної штатної структури у кожному органі виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується міністром. У нас багато напрацювань, якими ми щедро ділимося, розвиваємо ґендерну політику і внутрішньовідомчу, і державну. Саме це дає змогу адекватно і оперативно реагувати на сучасні виклики, впроваджувати новації, які сприятимуть ґендерній рівності у нашій структурі».

Водночас керівники регіональних управлінь проінформували радницю міністра про наявні відсоткові співвідношення чоловіків та жінок у ввірених підрозділах, про вирішення забезпечення рівних можливостей та інші проблемні питання.