10 серпня перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова в рамках арт-ініціативи «Наука – це вона» відкрила в МЗС України культурно-просвітницьку виставку. Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України.

Виставка присвячена двом темам. Одна з них – популяризація здобутків української науки, які мають загальносвітове значення. Інша – забезпечення гендерної рівності, зокрема для самореалізації дівчат й жінок у сферах точних наук і природничих спеціальностей (STEM). 

У повідомленні йдеться, що серед запрошених гостей заходу були керівники представництв в Україні ЮНІСЕФ та ООН Жінки Мурат Сахін і Еріка Квапілова, які підтримують згаданий проєкт, переможниці проведеного під егідою цієї ж ініціативи конкурсу есе про українських жінок-вчених Анастасія Суворова та Марта Швець, а також Дар’я Бичкова, та інші представники  проєкту «STEM is FEM», які втілюють ініціативу «Наука – це вона».

«Ця експозиція унікальних портретів 12 всесвітньовідомих українських жінок-вчених, серед яких кібернетикиня Катерина Ющенко, нейробіологиня Нана Войтенко, генетикиня Оксана Півень, математикині Олена Ванєєва й Марина В’язовська. Їх унікальний внесок у світову науку має бути гідно представлений на міжнародному рівні».

Зазначила Еміне Джапарова. 

Довідково: «Наука – це вона» — сучасна освітня арт-ініціатива, яка реалізується благодійним проєктом «STEM is FEM» за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та ООН-Жінки в Україні в рамках глобальної кампанії «Покоління рівності».

В її рамках п’ять сучасних українських ілюстраторів створили портрети 12 українських відомих науковиць, після чого дівчат з усієї України запросили взяти участь у конкурсі есе про будь-яку з цих видатних вчених.

Мета проєкту – представити молодим дівчатам успішних українських науковиць як рольових моделей, котрі надихнуть їх повірити у власне майбутнє у сфері STEM. 

У змаганні взяла участь 561 дівчина віком від 14 до 21 року.