22 лютого 2021 року відбудеться онлайн Міжнародний форум «Тренди медіа та тенденції реалізації Цілей сталого розвитку ООН в епоху пост COVID-19» з метою побудови миру, співпраці різноманітних спільнот різних країн світу у реалізації Цілей сталого розвитку (ЦСР) і подолання викликів пандемії.

Форум об’єднає медіа, представників освітніх колів і державних структур, суспільні і екологічні організації для досягнення синергетичного ефекту у виконанні ЦСР завдяки обміну міжнародним досвідом. Співорганізаторами форуму виступають міжнародна організація за мир «Небесна культура, мир в усьому світі і відновлення світла» (HWPL) при ЕКОСОР ООН і Міжнародний глянець БізнесWoman.

До форуму долучаться спікери з України, Азербайджану, Казахстану та близько 100 учасників з країн СНД, Європи і Азії. Серед головних спікерів: Ганна Крисюк, засновниця Міжнародного глянця БізнесWoman; Тетяна Сахарук, генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні; Бібігуль Жексенбай, президент «Клубу головних редакторів» Казахстану, а також Марія Тищенко, лідерка ГО «ВГО «Поруч».

Під час форуму будуть представлені тренди медіа під час пандемії, медійний прогноз на 2021 рік і міжнародна медіа платформа; кращі проекти з реалізації 4, 15, 16 і 17 Цілей сталого розвитку ООН в епоху пост COVID-19: Озеленення України і планети, Освіта миру HWPL. Під час форуму учасники обговорять шляхи міжнародної співпраці в області медіа, захисту екології, освіти в дусі миру та інших міжнародних миротворчих проектах. Результати заходу будуть представлені на міжнародному рівні через ЗМІ. 

Ціль проєкту Озеленення України – привернути увагу до проблем екології та відновлення екосистеми країни, сформувати позитивний імідж України у світі через колективну історію успіху українців. 17 жовтня 2020 року  впродовж одного дня було висаджено понад 2 млн дерев в різних куточках України. У 2021 році проєкт переріс у «Озеленення планети» на меті якого висадити 1 млн дерев у 100 країнах світу 20 березня.

Ганна Крисюк, засновниця міжнародного глянцю БізнесWoman, президент Business Woman Club та ініціатор проєкту Озеленення України і планети розказала про очікування від форуму:

«Для нас дуже важливо, щоб інформаційний простір світу був наповнений правильними новинами, які стосуються миру, правильних цінностей, розвитку людей і суспільства, а також обмінюватися досвідом, надихати один одного, розвивати правильно наше підростаюче покоління. Очікую, що буде багато людей з новими ідеями і ми дамо цікаві пропозиції, які будуть правильним стимулом у розвитку різних векторів суспільства, які будуть побудовані на гуманізмі, мирі, любові, взаємоповазі один до одного і розвитку».

Чжонг Хве Хьон, голова Південного Філіалу HWPL в місті Сеул і провінції Кьонгі зазначив:

«Війни та конфлікти продовжують загрожувати життю та безпеці людей у всьому світі. Організація HWPL, яка в даний час здійснює мирну діяльність приблизно в 170 країнах світу, організувала цей міжнародний форум, щоб припинити війну і дозволити всім людям жити в злагоді, та залишити стійкий мир як спадщину майбутнім поколінням».

Проєкт «Освіта миру HWPL в Україні» буде представлений на форумі для обміну позивним досвідом і поширення навчання миру в світі. Мета глобального проєкту освіти миру — виховати молоде покоління як громадян миру і розповсюдити культуру миру. Нині більш як 200 навчальних закладів у 34 країнах були призначені Академіями миру HWPL, а Міністерства освіти дев’яти країн підписали меморандуми (MOA) про введення навчання миру.

У 2020 році в Україні шляхом онлайн уроків розпочалось навчання миру HWPL в партнерстві з регіональними громадами та школами, і громадською організацією «Поруч». Під час пандемії в період з жовтня по грудень за 3 місяці було відкрите навчання миру в 9 школах в Волинській, Івано-Франківській, Херсонській, Донецькій і Луганській областях, були залучені близько 300 учнів, а також педагоги і директори долучилися слухати навчання миру.

Партнерами заходу виступають: Міжнародна жіноча група за мир (IWPG), Міжнародна молодіжна група за мир (IPYG), Громадська організація «Біла птаха», ВГО «Поруч», ГС «Міжнародний рух «Духовно-моральна цивілізація»», Міжнародне Об’єднання Жінок-Українок, інтернет-ресурс Світове українство, БФ «ЛЕБІДЬ», ГО «ВЕТЕРАНСЬКА ВОЛОНТЕРСЬКА СПІЛКА», Інформаційне агентство UATimes, газета «Деловой Казахстан», «Клуб головних редакторів» Казахстану.

Цілі сталого розвитку (ЦСР) — ключові напрямки розвитку країн на період від 2015 до 2030 року, нараховують 17 Глобальних цілей, визначених резолюцією Генеральної Асамблеї ООН «Перетворення нашого світу: Порядок денний в області сталого розвитку на період до 2030 року». ЦСР слугують орієнтирами для виведення світу на траєкторію сталого розвитку, встановлення цілей на національному рівні та моніторинговим інструментом для вимірювання суспільного прогресу у 193 країнах світу. Відповідно до концепції ЦСР для успішного виконання Глобальних цілей необхідне об’єднання різних секторів суспільства та глобальна співпраця.

Зареєструватися для участі в форумі можна до 20 лютого, заповнивши онлайн форму: https://bit.ly/377woKl