Верховна Рада у другому читанні та в цілому схвалила проєкт закону №4303 “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні”, необхідний для запуску проєкту “Дія Сіті”. Про це повідомляє Суспільне.

Як повідомляється на сайті парламенту, під час засідання 15 липня відповідне рішення підтримали 262 народні обранці.

За словами авторів документу, метою закону є формування в Україні передової цифрової економіки протягом найближчих років та зростання частки високотехнологічних продуктів та послуг у загальному ВВП України до 10%. Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт запроваджує спеціальний режим оподаткування для резидентів “Дія Сіті”.

“Пропонується створити Дія Сіті – середовище (екосистему), що стимулюватиме розвиток цифрової економіки, розробки в галузі передових технологій з високою доданою вартістю та формування економіки знань”

Йдеться в тексті документу.

Окрім того, документ пропонує можливість обрання контрактної форми трудового договору при оформленні трудових відносин між резидентами “Дія Сіті” та їхніми працівниками. Перевірка резидентів “Дія Сіті” має відбуватися за попереднього погодження з керівником або заступником керівника відповідного центрального органу виконавчої влади.

Нагадуємо що, участь у “Дія Сіті” є добровільною. Вплив держави на резидентів “Дія Сіті” законодавчо зведено до мінімуму. Держава гарантує IT-індустрії незмінність умов протягом 25 років”, – написав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на своєму Telegram-каналі.