Вт. Бер 19th, 2024

24 вересня у Львові в конференц-залі готелю «Євроготель» відбувся круглий стіл на тему «Ведення бізнесу в Україні під час війни». 

Організаторами круглого столу є Міжнародний закритий жіночий бізнес-клуб «Business Woman Club» у співпраці з програмою USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та за підтримки Львівської обласної військової адміністрації.

Спікери поділилися процесом відновлення та підтримки  українського бізнесу, який є  важливим джерелом наповнення держбюджету та створення робочих місць. 

Круглий стіл об’єднав представниць та представників українського та іноземного великого, середнього й малого бізнесів, державної та місцевої влади. Учасники розповіли власні історії релокації, зазначили  характерні особливості та проблеми бізнесу під час війни. Окремою темою для обговорення стала допомога бізнесу від держави, взаємопідтримка та можливості для початку власної справи навіть у такий складний час. 

Президентка  Business Woman Club та голова МШДУ Ганна Крисюк підсумувала статистичні дані українського бізнесу та розповіла про основні напрямки співпраці та взаємодопомоги: «Для мене дуже знаково і цінно, що ми не тільки взяли себе в руки, а й почали допомагати іншим. Ми відповідальні за ці рішення й намагаємося розвивати український бізнес, популяризувати його, представляти в Україні та закордоном, розвивати тему соціального підприємництва, соціальної відповідальності».

 «Від того, наскільки правильною буде підготовка, залежить результат, який ми можемо отримати. Ми максимально намагаємося підтримати усіх! Пишаємося тим, що ми допомагали задовольняти потреби українців через український бізнес! Давайте об’єднуватися і робити це разом!», — зазначила голова програми USAID «Конкурентноспроможна економіка України» Олеся Вольська-Залуська. Вона навела приклади ініціатив та проєктів, представила грантерів програм.

Голова Львівської ОДА Максим Козицький розповів про релокацію бізнесу на Львівщині та описав роботу адміністрації : «Із початку війни кожен із нас посів своє місце: на фронті та в ТУ.  Чим ми зайнялися найперше — проблемою релокації. Ми почали створювати умови, за яких бізнесу не потрібно виїжджати за кордон й він може залишитися всередині країни».

За круглим столом обговорили досвід створення нових умов для внутрішньо переміщених осіб — важливий напрям співпраці проєктів та адміністративних установ. «Для нас було важливо підтримати їх (адміністрацію) швидкими практичними рішеннями. Ми розуміли, що треба швидко шукати рішення. Це було інтуїтивно!», — поділилася Олеся Залуська.

Актуальним питанням стала роль жінок у підтримці та відновленні економіки України,  проведення круглих столів, форумів, семінарів задля обміну досвідом, взаємозбагачення та партнерства.

Ганна Крисюк також представила жінок, які були на зв’язку із інших країн: Німеччини, Франції, Польщі, Словаччини та Домінікани та ін. — в онлайн-форматі. Вони розповіли про свій досвід та бачення рішень нагальних проблем. 

Серед запрошених гостей на конференції офлайн та онлайн також виступили:

— Менеджерка проєктів USAID Наталя Петрова;
— засновниця садового центру «Брусвяна» Ліліана Дмитрієва;
— власниця компанії «Весна» Інна Скаржинська;
— спеціаліст в області інвестицій в дорогоцінні метали, президентка ГО «Наша дорога» Ольга Семанчакова;
— виконавчий директор туристичної компанії «Київський супутник» Ірина Зеленіна;
— юрист та експерт з міжнародної торгівлі Наталя Галецька;
— власниця компанії «Будьмо здорові» Руслана Римарська;
— президентка Асоціації дитячого та молодіжного туризму України Міла Стаучан;
— СЕО продуктової компанії повного циклу «TRIONIKA».
— Почесний консул України в Домініканський Республіці, президентка туристичної компанії «Dominikana.life» Ілона Солонина;
— заступник міського голови Стрия Андрій Стасів.

Від Яна