Компанія Moderna Inc (США) повідомляє про успіх під час перших випробувань вакцини проти COVID-19. Експериментальна вакцина mRNA-1273 на ранній стадії клінічних випробувань виробила антитіла, здатні нейтралізувати коронавірус SARS-CoV-2 в організмі людини.

Moderna оцінює вакцину, як безпечну і таку, яка добре переносить організм. Під час другої фази випробувань дослідники вивчатимуть вплив 50 і 100 мікрограмів вакцини на організм. Третя фаза запланована на липень 2020 року

Нагадаємо, у ВООЗ також прогнозують, що пандемія COVID-19 триватиме до моменту розробки вакцини. Це пов’язано з тим, що коронавірусна хвороба, ймовірно, відрізняється від сезонних спалахів грипу.

У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) очікують, що вакцина проти коронавірусу може бути створена до кінця 2020 року, а до літа 2021 вона буде доступна для імунізації людей.

Експерти стверджують, що діюча вакцина від коронавірусу буде готова до застосування не через рік-півтора, а вже у вересні поточного року. Тим часом президент України Володимир Зеленський пообіцяв виплатити мінімум мільйон доларів тим українським вченим, які розроблять вакцину або ліки від коронавірусу.