Україна продовжує дивувати рекордами. Нове досягнення – найбільша в країні свічка з воску. Досягнення зафіксоване Книгою рекордів України і має всі шанси потрапити навіть до славетної книги рекордів Гіннеса, позаяк важча від теперішньої рекордсменки не на одну сотню кілограмів.

Висота гігантської української свічки 1,9 м, діаметр – 0,75 м, охоплення – 2,5 м, вага – 750 кг. Наразі її визнано найбільшою в Україні восковою свічкою у категорії “Розміри, мистецтво”. Велика свічка знаходиться у новому столичному музеї Становлення української нації”.

Зараз вона найбільша у світі. Свічка вагою аж 750 кг. Весь віск, який є у свічці, був зібраний з усіх куточків України. Абсолютно всі бджолярі, від села до міста – всі збирали віск для цієї свічки. Ідея створення була Асоціації бджолярів України. До того ж бджолярі захотіли, щоб ця свічка горіла. І вона справді горить – її запалюють на великі церковні та державні свята.

Як розповів почесний пасічник України Василь Соломка, знаний під псевдонімом Дід Василь, робити свічку і так справа непроста, а таку велетенську – ще важче.

“Коли робиш звичайну свічку, можна вощину зсукати посередині туди гнотика вставити, або виливати його в форми – і така технологія є. Але коли треба робити велетенську свічку – є низка проблем. Одна з них – залити її в форму, друга – дуже повільно вона має охолодитись, інакше потріскається. Технологічно це було завдання непросте. Щодо сировини – свічку зроблено з якісного забрусного воску, вартість якого доходить до 200 гривень за кілограм. Форми для велетенської свічки виготовили на Волині. На Волині була зареєстрована і перша найбільша свічка в Україні, її зробили минулого року важить вона 85 кг. Пасічники Волині зібрали воску і зробили братську свічу”, – каже Дід Василь.