Верховна Рада України посилила захист безробітних, працівників і роботодавців на час карантину. Про це йшлося під час засідання парламенту. Трансляцію веде телеканал ZIK.

Законопроєкт №3486 щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) підтримали 287 нардепів із 225 необхідних.

Згідно з документом, розміщеним на сайті Верховної Ради, нардепи пропонують надавати допомогу по частковому безробіттю всім підприємствам, у тому числі і великим. Крім того, йтиметься не лише про карантин, пов’язаний із коронавірусом, але й про інші.

Крім того, в законі прописані терміни, в які роботодавці повідомляють центру зайнятості про заплановане масове вивільнення працівників. Загалом він має бути не меншим, ніж два місяці, а для держслужбовців – не меншим, ніж 30 календарних днів.  Водночас будуть конкретизовані підстави для отримання підприємствами допомоги по частковому безробіттю через зупинку виробництва.

Важливо, що людям, звільненим із військової служби після участі в АТО/ООС без умови встановлення інвалідності, надаватимуть ваучери. А головам сімейних фермерських господарств дозволили платити єдиний соціальний внесок за себе і членів господарства.

Також Фонд соцзахисту інвалідів зможе використовувати кошти, які надійшли до державного бюджету від сплати санкцій та пені, для надання роботодавцям компенсацій.