Кабмін готує ініціативу щодо обмеження на ввезення в Україну аварійних машин з-за кордону. Ці дії можуть вплинути на вартість вживаних авто зі США.
Про це розповів автоексперт Станіслав Бучатський в ефірі телеканалу «Україна 24».

“Є проект постанови МВС, згідно з яким хочуть заборонити реєструвати в Україні автомобілі, які підлягають утилізації за кордоном. Це є постанова, яка регулює постановку на облік вже розмитненого автомобіля – авто, яке вже купили, воно припливло в контейнері. Людина заплатила всі платежі, приїжджає в сервісний центр МВС отримувати українські номери і на цьому етапі йому теоретично можуть сказати, що ваші документи “не такі” – нам здається, що ваш автомобіль має бути утилізований десь там у США”, – пояснив експерт.

На думку експерта, в подібній ситуації людина буде шукати будь-які варіанти, щоб легалізувати такий автомобіль в Україні:

“Або вона підроблятиме документи, або шукатиме “рішал”-посередників, які за винагороду робитимуть певні корупційні дії, щоб легалізувати машину і поставити на облік. В гіршому варіанті ці машини поїдуть через інші країни, де немає таких заборон, наприклад Грузія, будуть там робити документи і потім потрапляти в Україну”.

Бучатський вважає, що ця ініціатива не заблокує ввезення американських авто в Україну, оскільки це вигідна покупка. Але внаслідок цього американські автомобілі можуть зрости в ціні.

“В кращому випадку, вони здорожчають на кількасот доларів, які будуть витрачатись на “вирішення проблеми” постановки на облік. В гіршому варіанті – на кілька тисяч доларів, якщо ці автомобілі поїдуть через Грузію”, – зазначив він.