Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в рамках дебатів навколо політики країн Альянсу щодо Китаю висловився за створення так званого «глобального НАТО».

«НАТО є не лише військовим альянсом, але й насамперед політичним союзом», – приводить слова Столтенберга DW.

Зокрема, йдеться про політичну співпрацю країн-членів Альянсу з такими партнерами, як Австралія, Нова Зеландія, Південна Корея та Японія.

У ставленні НАТО до КНР треба чітко розділяти військову присутність і політичні ініціативи, зазначив Столтенберг: «Це не означає, що зараз кораблі НАТО мають взяти курс на Південнокитайське море». Проте висловився за «ретельне зважування усіх ризиків» в питанні можливої участі китайських компаній у розбудові телекомунікаційних мереж у країнах ЄС (насамперед – участі китайської Huawei у розбудові мереж 5G на території Євросоюзу).

Також він назвав одним з найважливіших завдань на наступні роки протидію загрозі новій гонці озброєнь у світі: мовляв, має бути нова форма контролю за озброєннями. «Ми не можемо, як раніше, лише займатися підрахунком боєголовок. Йдеться про нові технології, і не в останню чергу – про штучний інтелект», – наголосив Столтенберг.