Національна служба здоров’я України заявила, що 123 млрд грн, які планують витратити на

Степанов пояснив, чому не підтримав зміни до держбюджету-2021
Програму медичних гарантій (перелік та обсяг медичних послуг та ліків, які оплачуються з державного бюджету) 2021 року, не вистачить на важливі напрямки охорони здоров’я. 

Про це повідомили в пресслужбі Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

“НСЗУ розуміє, що в умовах пандемії економіка переживає значний спад… Але за умови виділення 123 мільярдів на ПМГ 2021 не буде коштів на кілька дуже важливих для країни та громадян речей.

У запропонованому бюджеті на 123 млрд на лікування пацієнтів з COVID-19 на весь рік передбачено лише 14,5 млрд грн. Зважаючи на динаміку захворюваності і зростання навантаженості на систему, вже у другому кварталі нам доведеться вдесятеро зменшити видатки на лікування пацієнтів з COVID-19. І відмовитися від доплат лікарям за роботу з такими пацієнтами.

У НСЗУ наголосили, що для подолання пандемії потрібно закладати кошти не лише на лікування, а і на запобігання інфікуванню, зокрема на вакцинацію. У бюджеті Програми медичних гарантій-2021 не достатньо коштів для підвищення фінансування первинної ланки медичної допомоги та вакцинацію від COVID-19.

Крім цього, через бюджет лише у 123 млрд НСЗУ доведеться зменшити кількість послуг з ранньої діагностики раку, які держава оплатить пацієнтам. А онкологічні захворювання – серед лідерів в причинах смертності в Україні.