Державний концерн Укроборонпром припинить своє існування у наступному році. Замість концерну будуть створені нові холдингові компанії.

Про це під час брифінгу заявив новопризначений генеральний директор концерну Юрій Гусєв.

«Планується, що в наступному році Укроборонпром припинить своє існування. Будуть створені нові холдингові компанії, які будуть працювати за принципами корпоративного управління, прозорості, щоб забезпечити уникнення будь-яких корупційних чи інших ризиків», — заявив Гусєв.

За його словами, у новий холдинг увійдуть компанії, які будуть займатися авіаремонтом, бронетехнікою, високоточним озброєнням, боєприпасами, радарними й морськими системами. Також планують створити холдинг, який буде займатися авіабудуванням, аерокосмічними компонентами й космічними системами.

Гусєв зазначив, що утворення нового холдингу передбачає також формування наглядової ради. Водночас він наголосив, що це поки попередня концепція, яка ще потребує обговорення і затвердження.

Хто такий Юрій Гусєв?

Від сьогодні, 3 грудня, він — генеральний директор державного концерну Укроборонпром. Його своїм указом призначив президент Володимир Зеленський.

У 2014-2016 роках Юрій Гусєв був заступником міністра оборони України. З липня 2019 року очолював Херсонську обласну державну адміністрацію. Кандидат економічних наук, громадський і політичний діяч.

Тобто, буде два холдинги?

Так, окремі ㅡ оборонний та аерокосмічний. Так концерн хоче залучити більше інвестицій, повідомляли раніше в Укроборонпромі.

Такі зміни закладені у стратегії трансформації концерну, яку вже подали на затвердження Наглядовій раді. Фінальним етапом, як прогнозують у стратегії, стане повна ліквідація Укроборонпрому і створення двох нових органів.

Обидва холдинги стануть корпоративними центрами. Підприємства, що виготовляють озброєння та військову техніку, ㅡ відійдуть до оборонного холдингу. Також «оборонці» дістануться шість галузевих субхолдингів та спецекспортери.

Натомість аерокосмічний холдинг стане власником низки авіабудівних підприємств.

У держконцерні кажуть, що такий розподіл допоможе співпрацювати з приватними компаніями з України та залучати міжнародні інвестиції.