Новою головою Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи обрали народну депутатку від “Слуга народу” Марію Мезенцеву.

Про це написала на своїй сторінці у Фейсбуці заступниця голови фракції “Слуги народу” Євгенія Кравчук.

“Ми колективно вирішили, що реалізувати цю нову стратегію ми делегацією доручимо Марії Мєзєнцевій, як людині, яку вже добре знають і в ПАРЄ, і в інших делегаціях та дипломатичних колах, з якими вона активно взаємодіяла ще до Парламенту, займаючись міжнародною діяльністю”.

Зазначила Кравчук.

Українська делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи залишається форпостом українських інтересів і налагоджуватиме активну комунікацію з партнерами. Про це в коментарі Укрінформу наголосила Марія Мезенцева.

За словами політикині, після її обрання головою делегації у багатьох виникло питання, чи зміниться стратегія делегації щодо Росії.

“Я лише хочу прокоментувати, що ми залишаємося на форпості українських інтересів. Для нас Росія – це країна-агресор, країна, з якою ми воюємо сьомий рік. Я, як військова волонтерка, такі вкиди і коментарі просто пропускаю повз, тому що вважаю, що людина повинна як політик доводити свої позиції ділом, а не словом. Тому впевнена, ми це перепідтвердимо на січневому засіданні. І звісно, проактивна робота в рамках самої Асамблеї – це запитання до спікерів, це виступ по конкретних тематиках, які запропоновані по резолюціях, це, звісно, робота в комітетах”.

Зазначила Мезенцева.

Голова делегації ВР у ПАРЄ одним зі своїх завдань вбачає налагодження активної комунікації з партнерами.

“Ми рухаємося проактивним шляхом. Моїм одним із додаткових завдань я вбачаю налагодження активної комунікації з нашими партнерами в ПАРЄ, з нашими колегами і всередині делегації в тому числі. Тому що ми все-таки представляємо не особисті думки, а інтереси держави, і це не треба забувати. Я взагалі вважаю цю позицію не лідерською, а більш менеджерською. Не голова делегації керує делегацією, а делегація повинна спільно досягати успіху, але, звісно, що це процес певного менеджменту. Повинен бути спільний розподіл певних обов’язків, ну і постійна інформація. Ми вже підготували сторінку в соцмережах, щоб це і для українців ставало більш зрозумілим”.

Зазначила Мезенцева.

Вона поінформувала, що українська делегація планує прибути до Страсбурга 24 січня і працювати на сесії до обіду 28 січня. Попередньо визначено, що від України поїде 12 членів делегації, четверо – номінуватимуться на виборні посади. Політикиня також повідомила, що одна з українських делегаток Євгенія Кравчук номінована в бюро ліберально-демократичної партії Alde.

За словами Мезенцевої, українська делегація буде працювати згідно з порядком денним сесії ПАРЄ, а також зосередиться на розширенні групи “Балтік плюс” додатковими країнами.

Серед іншого, під час сесії Асамблеї відбудеться декілька важливих голосувань за призначення керівництва.

“Все це буде відбуватися у гібридному форматі – 22 січня буде засідання бюро, в яке у нас входить обраний знову на посаду віцепрезидента від делегації України пан Мережко, він буде нас інформувати, чи не буде змінений формат. Адже вчора з’явилася різна інформація в Страсбурзі про те, що сесія може бути все-таки проведена тільки в онлайн-форматі».

Сказала Мезенцева і додала, що «ми чекаємо повідомлень від самої влади Франції».

Коментуючи питання загальної стратегії української делегації, Мезенцева звернула увагу на пріоритети президента Ради Європи – “Зелена Європа”, гендерна рівність і вакцинація від COVID-19.

“Ми можемо і будемо обговорювати в рамках одного з проєктів рішення план, який буде стосуватися якраз вакцинації. Але це те, що ми будемо конкретно обговорювати на пленарному засіданні. А як загальна стратегія – то, звісно, підхід до спільної боротьби з COVID-19, очікування вакцини. Ця тема дуже гаряча, вона має багато різних теорій змов, ми бачимо різну інформацію, що вже якісь високопосадовці почали вакцинуватися тощо. Нам буде дуже важливо обмінятися досвідом”.

Сказала голова української делегації в ПАРЄ.

Мезенцева також повідомила, що наразі 13 делегацій підтвердили свою участь в січневій сесії ПАРЄ і онлайн, і фізично.