У японському місті Нагоя відбулася церемонія відкриття української недільної школи.

Проєкт реалізується Японсько-українською культурною асоціацією за підтримки Міністерства закордонних справ України, а також за сприяння посольства України в Японії.

Під час установчого заняття учасники заходу навчилися називати кольори та рахувати українською мовою, а також дізналися про головних персонажів української народної казки “Рукавичка”. За результатами голосування прийнято рішення назвати школу “Берегиня”.

Другий секретар посольства Віолетта Удовік передала школі літературу українською мовою та матеріали про Україну японською мовою. За її словами, особливістю цієї школи є те, що її двері відкриті не лише для українців, а й для японців, як дітей, так і дорослих, що сприяє підвищенню впізнаваності України в Японії.

Удовік також подякувала представникам асоціації за активний внесок у промоцію української мови та культури як серед представників громади, так і місцевого населення.

“Ми відкриті не лише для українців, доля яких склалася в Японії, а й для всіх охочих до вивчення української мови і культури японців. Розташування нашого міста в центрі Японії сприяє тому, щоб доступ до ініціатив Японсько-української культурної асоціації був не лише для мешканців регіону Тюбу, а й найвіддаленіших куточків Японії. Хотілося б вірити, що діяльність нашої школи стане ще одним містком українсько-японської дружби та презентації Української держави на Далекому Сході на рівні народної дипломатії”.

Зазначив директор школи Ігор Даценко.

Президент Японсько-української культурної асоціації Людмила Кавагучі наголосила, що важливою частиною школи є проведення практичних занять з українознавства. “Це будуть заняття з виготовлення виробів народної творчості, підготовка і проведення українських свят, конкурсів та інших розважальних занять”, розповіла вона.

Наголосила Президент Японсько-української культурної асоціації Людмила Кавагучі