Пасажирське авіасполучення України з іншими країнами буде повністю закрите опівночі 17 березня, повідомив голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

“Щодо пасажирського сполучення. 17 травня з 00:00 його буде повністю обмежено”, – сказав він в ефірі телеканалу NewsOne ввечері у п’ятницю, 13 березня, цитує інформагенція “Інтерфакс-Україна”. На зустрічне запитання, чи йдеться про повне припинення авіасполучення, Разумков відповів: “Пасажирського сполучення – повністю. Авіа”.  

Згодом він уточнив, що відповідні заходи запроваджуються строком на два тижні, тобто до кінця березня. “Ці норми діятимуть два тижні поки що. Я сподіваюся, що нам не доведеться їх продовжувати”, – сказав Разумков. На запитання, чи будуть відкритими надалі прикордонні залізничні та автомобільні переходи та пункти пропуску на морському транспорті, спікер парламенту відповів: “Станом на сьогодні ситуація саме така”.

“Якщо ми говоримо про наземний і морський (транспорт), в першу чергу наземний, то наші громадяни будуть мати можливість повертатися на територію нашої держави (…) Авіаційний транспорт – не єдиний, і я думаю, що будуть інші механізми повернення громадян. Водночас виїжджати за територію нашої держави громадяни України не зможуть”, – сказав він.

За словами Разумкова, повернення громадян України через сухопутний кордон “досить легко забезпечити, враховуючи можливості пунктів пропуску”, а на авіатранспорті неможливо організовувати пасажирські рейси виключно для громадян України. “Зараз робиться все, щоб забезпечити тестами пункти перетину і для людей, у яких будуть виявлені ознаки захворювання, проводити відповідне тестування”, – сказав Разумков.

Раніше цього дня відбулося засідання Ради національної безпеки та оборони України (РНБО), на якому обговорювали заходи з протидії поширенню коронавірусу. Дмитро Разумков за посадою входить до складу РНБО.