Президент Володимир Зеленський затвердив “Положення про закордонні дипломатичні установи”, який дозволяє Міністерству закордонних справ створювати закордонні дипломатичні установи із резиденцією в Києві.

“Відтепер ми зможемо створювати посольства України за кордоном із резиденцією в Києві. Тобто посольство фізично знаходиться в Україні та забезпечує присутність нашої держави в іноземній країні дистанційно. В еру тотального онлайну така установа може виконувати практично всі ті самі функції, що й фізично розташована у країні перебування”.

Заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За словами міністра, відомство також починає впроваджувати новий формат посольств за кордоном “1+2”, який передбачає присутність одного посла та двох дипломатів.

“Дипломатична служба багато в чому подібна до військової. Її майбутнє – за компактними, мобільними підрозділами, які здатні швидко та ефективно виконувати поставлені завдання. Тому ми розробили новий формат. Посольства 1+2 стануть саме такими компактними дипломатичними командами, зокрема в країнах і регіонах, в яких Україна досі не була представлена”.

Пояснив Кулеба.

Глава МЗС України підкреслив, що такий формат дистанційної дипломатичної присутності успішно функціонує у багатьох іноземних країнах, зокрема Європейського Союзу, і нині Україна починає втілювати цей передовий досвід як доповнення до традиційних форматів дипломатичної присутності.

Міністр нагадав, що ставить всім керівникам закордонних дипломатичних установ 5 пріоритетних завдань: зміцнювати безпеку України, збільшувати обсяги торгівлі та інвестицій, допомагати українцям за кордоном, нарощувати “м’яку силу” України за кордоном, розширювати свободу подорожей для українців.

“Нововведення дозволяють вже сьогодні на практиці розширювати географію присутності України у світі зі значною економією грошей платників податків. Більше присутності – більше можливостей для Української держави, українського бізнесу та громадян”.

Підсумував міністр.