Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 7-8 вересня здійснив робочий візит до Румунії. Він зустрівся з прем’єрміністром Людовіком Орбаном, провів переговори з міністром закордонних справ Богданом Ауреску, виступив як почесний гість із промовою на щорічній нараді румунських послів.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт МЗС.

Під час переговорів із главою румунської дипломатії сторони обговорили питання порядку денного українсько-румунських двосторонніх відносин.

Глава МЗС України також поінформував румунську сторону про створення “Кримської платформи” задля консолідації міжнародних зусиль із деокупації Криму. Він запросив Румунію приєднатися до її створення.

Важливою темою переговорів став розвиток економічної співпраці, підвищення обсягів торгівлі та інвестицій. Міністри вирішили якнайшвидше відновити засідання Спільної міжурядової українсько-румунської комісії з економічного співробітництва.

Міністри обговорили також амбітні плани співпраці в енергетиці. Йдеться, насамперед, про експорт електроенергії, видобуток та транспортування природного газу, а також вироблення та транспортування водню, зокрема у межах Європейської зеленої угоди. З метою прискорення опрацювання проєктів вони домовилися створити окрему українсько-румунську робочу групу з енергетики.

“Група могла би зібратися вже найближчим часом, не чекаючи засідання спільної міжурядової комісії. Сторони почнуть розмовляти, шукати точки дотику. Енергетика несе величезний потенціал взаємної вигоди для України, Румунії та регіону загалом”, – наголосив Кулеба.