Секретар РНБО заявив, що причиною цьому стала ситуація в Білорусі та можливе посилення впливу РФ

Україна, Польща та Литва мають намір активізувати співпрацю у сфері безпеки в рамках “Люблінського трикутника”. Причиною цьому стала ситуація в Білорусі та можливе посилення впливу РФ в регіоні. Про це заявив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов під час зустрічі з послом Литви в Україні Вальдемарасом Сарапінасом, передає пресслужба РНБО.

“Керівники безпекових відомств України, Литви та Польщі активізують співпрацю у форматі “Люблінського трикутника”. Така зустріч повинна бути організована найближчим часом.

Результати президентських виборів в Білорусі будуть впливати на безпеку в Європі, зокрема враховуючи російський фактор. Наша співпраця є важливою для збереження миру та спокою в регіоні”, – заявив Данілов.

Своєю чергою, литовський посол, серед іншого, запевнив, що Литва і надалі буде підтримувати Україну в її протистоянні з РФ, а також її європейські та євроатлантичні прагнення.

“Ми будемо з вами до вашої, а, значить, і нашої перемоги”, – підкреслив Сарапінас.

Нагадаємо, наприкінці липня 2020 року міністри закордонних справ України, Польщі та Литви заявили про створення “Люблінського трикутника” – платформи для політичного, економічного та соціального співробітництва.

Міністри домовилися проводити регулярні зустрічі за участі обраних партнерів. Крім того, передбачається утворення в міністерствах закордонних справ кожної з країн посади представників з питань співробітництва в рамках “Люблінського трикутника”.