У Туреччині за ініціативи Олени Зеленської запрацювали відразу два нові україномовні аудіогіди – в Археологічному музеї Анталії та в музеї Святого Миколая у Демре, провінція Анталія. Про це повідомляє Офіс Президента України.

«Символічно, що літній запуск аудіогідів відкрила Туреччина. Країна, яку українці обрали як один з найпопулярніших напрямків для відпочинку. У межах нашого проекту маємо вже 20 україномовних аудіогідів, з яких сім – у Туреччині. Це чудово».

Зазначила Олена Зеленська.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який вже встиг відвідати один з музеїв та скористатися новим аудіогідом, закликав українців відвідувати Туреччину, йти в музей та “насолоджуватися величною турецькою культурою”.

“Спільними зусиллями першої леді та українських дипломатів популяризуємо українську мову у світі та робимо світову культуру доступнішою для українців»

Зауважив очільник українського МЗС Дмитро Кулеба.

Довідка. Археологічний музей в Анталії, відкритий 1922-го року, є другим за величиною музеєм Туреччини. Має відкриту галерею, 13 виставкових залів, у яких налічується близько 5 тисяч художніх творів та 15 тисяч артефактів, що охоплюють період від доісторичної доби до Османської держави.

Місто Демре, у якому розташований музей Святого Миколая, було другим релігійним центром Анатолії у V столітті нашої ери. Завдяки єпископу Миколаю місто здобуло славу за межами регіону та стало важливим центром християнства.