З березня по квітень 2020 року — у період дії карантинних обмежень, кількість викликів поліції через домашнє насильство не збільшилась.

Про це на офіційний запит hromadske повідомили у Департаменті превентивної діяльності Нацполіції.

За даними поліції, впродовж місяця до них надійшло 63 тисячі 854 виклики щодо домашнього насильства, що у середньому — 1520 за добу. 

«З початку року і до запровадження карантинних заходів у середньому за добу надходило 1513 таких викликів. Збільшення фактів вчинення домашнього насильства у зв’язку з карантином не зафіксовано», — йдеться у відповіді Національної поліції. 

У поліції наголосили, що посилили заходи безпеки, щоб не допустити збільшення кількості домашнього насильства у країні. Зокрема проводять інформаційну роботу щодо недопущення насильства у родині. Також з підтримки Фонду ООН всі регіони забезпечені плакатами та наліпками «Домашнє насильство: як захиститись в умовах карантину. План безпеки», їх розміщують у магазинах, аптеках, під’їздах та біля приватних будинків. Крім того, проводять відеоселекторні наради зі співробітниками, які працюють із запобіганням та протидією домашньому насильству, задля узгодження плану спільних дій під час карантину.

Водночас в Офісі ООН Жінки в Україні заявляли, що з початком карантину дзвінків на гарячу лінію збільшилось на 30 %. Також про спалах домашнього насильства заявляли у Франції, Італії та Іспанії. Вчені з Великої Британії виявили, що пережите домашнє насильство в минулому збільшує ризик смерті серед жінок. 

У випадку домашнього насильства звертайтеся за номерами телефону:

  • 102 ― Національна поліція України
  • 15-47 ― урядова гаряча лінія для постраждалих від домашнього насильства
  • 116-123 або 0 800 500 335 ― «Ла Страда»
  • 772 або 0 800 500 225 ― Національна дитяча гаряча лінія
  • мобільні бригади Міністерства соціальної політики в регіонах
  • денні центри UNFPA
  • @police_helpbot ― чат-бот у Telegram від МВС