Співдоповідач Парламентської асамблеї Ради Європи з моніторингу України Альфред Геєр (Швейцарія) закликав Україну до відновлення електронного декларування активів, але утриматися від втручання у незалежність судової гілки влади.

Про це йдеться в повідомленні на сайті ПАРЄ.

Зокрема, Геєр висловив серйозну стурбованість щодо наслідків рішення Конституційного суду стосовно антикорупційного законодавства, які можуть мати далекосяжні згубні наслідки на антикорупційну структуру в країні і її здатність ефективно боротися з корупцією, зокрема й у судовій системі.

“Я закликаю владу вжити усіх необхідних заходів, аби відновити ефективне функціонування системи електронного декларування та роз’яснити правовий статус Національного антикорупційного бюро України. Водночас я наполегливо закликаю владу утримуватися від будь-яких дій, які будуть створювати довготривалі шкідливі наслідки для верховенства права і незалежності судової влади в Україні”, – наголосив Геєр.

Він додав, що у цьому зв’язку поділяє висловлену стурбованість президента Венеціанської комісії Джанні Букіккіо і президента Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO) Маріна Мрчела.