Мерія міста Шверін (Німеччина) гостинно прийняла у своїх стінах представників Міжнародного штабу допомоги українцям. 

Дана поїздка в Німеччину відбулась задля прес конференції з приводу підбиття підсумків діяльності Штабу протягом місяця. Очолила українську делегацію голова МШДУ Ганна Крисюк. 

Патрік Далеманн, мер міста Шверін зазначив: «Ми раді вітати та допомогти з прихистком українцям у Німеччині. Особи, які були вимушені залишити Україну, мають право в’їжджати до Німеччини без візи. Це стосується як громадянок і громадян України, так і осіб інших національностей, які 24 лютого 2022 року перебували в Україні і втекли із країни. Це правило діє на всій території Німеччини попередньо до 23 травня 2022 року». 

Презентуючи виконану роботу Міжнародного штабу допомоги українцям, його голова, Ганна Крисюк, висловила слова вдячності: «Ніколи не перестану дякувати людям, які всіма можливими способами готові надати допомогу іншим. Сьогодні цієї допомоги потребує український народ, та й вся Україна. Маємо можливість особисто переконатись, як люди з усього світу готові віддати останнє та найкраще для українців в Україні та осіб, вимушених залишити свої домівки через вторгнення росії в Україну. Дякую Оксані Шоорлеммер, яка погодилась стати координатором Штабу в Німеччині. Завдяки наполегливості пані Оксани, дана країна є серед найактивніших у наданні гуманітарної допомоги. І що найважливіше, все робиться з відкритим серцем та справжнім бажанням бути корисними».

Однією з найближчих реалізованих домовленостей, у ході зустрічі, стане відкриття гуманітарного хабу МШДУ в Німеччині з можливістю надавати допомогу і для атомних електростанцій. 

Оксана Шоорлеммер, членкиня ради німецько-українського товариства «Січ» (м.Шверін), координатор Міжнародного штабу допомоги українцям поділилась: «Коли 24 лютого я дізналася про трагедію, що відбулася в Україні, вирішала відразу діяти. Вже протягом місяця ми організовуємо перевози гуманітарної допомоги, допомагаємо з пошуком житла в Німеччині для українців, надаємо їм їжу, одяг та все найнеобхідніше. Чи маємо ми вихідні дні? Ні, ворог не спить! Відпочинемо у нашій рідній Україні після перемоги!». 

До прес конференції у режимі онлайн долучились також Народна депутатка України Марія Мезенцева, Заступник міністра охорони здоров’я України Олексій Яременко, Експерт ядерно-енергетичної діяльності Катерина Павлова, Адміністративний склад Штабу та міжнародні координатори, українська діаспора у Німеччині.