Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що тезу «про гуманітарну кризу» через відсутність поставок води в тимчасово окупованому Криму придумала російська пропаганда.

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив в інтерв’ю «UA: Українське радіо», пише УНІАН.

Також він додав, що постачання води буде відновлено після деокупацію півострова. «Я хочу підкреслити дуже чітко, що, згідно з міжнародним правом, повну відповідальність за ситуацію на окупованій території несе держава-окупант. Точка, крапка. І тому ми абсолютно впевнено і спокійно говоримо про те, що відновлення подачі води в Крим можливо лише в контексті деокупації півострова», – підкреслив Кулеба.

Що стосується самої «гуманітарної кризи», то глава МЗС підкреслює, що насправді її немає, тому що для звичайних людей води вистачає. «Теза про гуманітарну кризу придумала російська пропаганда для того, щоб переконувати світ, що треба подати до Криму воду. Є криза з постачання води на військові бази і для важкої промисловості, розташованої в Криму. Люди, які проживають в Криму, мають доступ до води. І тому повторення наративу про гуманітарну кризу – це якраз посилення такого російського сигналу», – заявив Кулеба. Але якщо дійсно від нестачі води почне страждати населення, то міністр вважає, що тоді потрібно буде думати, як йому допомогти.