Міжнародний валютний фонд (МВФ) відмовився надавати Україні екстрену фінансову допомогу і рекомендував дотримуватися вже діючої програми. Київ звертався до МВФ з проханням задіяти інструмент Emergency finance – екстрене фінансування, коли у держави є серйозні проблеми.

Про це повідомив голова Мінфіну Сергій Марченко в ефірі телеканалу «1 + 1».

«Але я вам скажу відповідь наших партнерів з Міжнародного валютного фонду:
«Шановна України, у вас є програма, ми за цією програмою готові співпрацювати. Ми зараз не розглядаємо для вас Emergency Finance»», – розповів Марченко.

МВФ чітко дав зрозуміти, що буде працювати з Україною тільки в рамках існуючої програми, і Києву необхідно виконувати її умови, підкреслив голова відомства.

Сергій Марченко додав, що в Україні поки не спостерігається катастрофи з фінансами.

Кабінет міністрів в проекті державного бюджету на 2021 рік знизив дефіцит з 6,0% до 5,5% від ВВП. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на позачерговому засіданні уряду.

У Кабінеті міністрів заявили, що успішно завершили переговори з Міжнародним валютним фондом щодо основних параметрів проекту держбюджету на 2021 рік.

Міністерство фінансів України раніше констатувало прогрес в переговорах з Міжнародним валютним фондом щодо чергового траншу. Глава Мінфіну Сергій Марченко заявив, що держбюджет-2021 знаходиться на фінальному етапі узгодження з МВФ і незабаром буде внесений до парламенту.