Під патронатом дружини Президента України Олени Зеленської та першої леді Литовської Республіки Діани Наусєдєнє в Національному художньому музеї Литви у Вільнюсі відкрили виставку видатного українського авангардиста «Олександр Богомазов: творча лабораторія». Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Телеграм-канал Офісу Президента.

Експозиція організована за підтримки Міністерства культури Литовської Республіки й Міністерства культури та інформаційної політики України. Організатором виставки виступають Національний художній музей України в партнерстві з «Мистецьким Арсеналом».

В експозиції представлені 36 творів Олександра Богомазова, серед них і знамениті «Пилярі» й «Правка пил» з триптиха «Пилярі», та п’ять творів з колекції «Мистецького Арсеналу».

«Виставка відомого українського художника-авангардиста демонструє дружні культурні зв’язки України та Литви, а також знайомить відвідувачів із самоідентичним українським мистецтвом. Це відкриття нового імені для литовської публіки».

Коментує подію Олена Зеленська.

У межах проєкту культурної дипломатії, яким опікується дружина Президента України, також був підписаний меморандум щодо запуску третього україномовного аудіогіда на території Литовської Республіки. Вже цього року до ініціативи з поширення української мови в історичних пам’ятках приєднається Національний музей «Палац Великих князів Литовських» у Вільнюсі. Сьогодні українською мовою вже говорять екскурсійні автобусні маршрути Вільнюсом та Тракайським замком.