9 лютого у Києві відбувся міжнародний жіночий форум «Business Woman 2023». Головна тема заходу: «Роль жінок під час війни». 

Організатором Форуму виступає міжнародний глянцевий журнал «Business Woman» за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». 

Учасницями форуму були близько 500 жінок з 31-єї країни світу та захід проходив як в режимі офлайн, так і онлайн, за попередньою реєстрацією. 

«Вже шостий рік поспіль ми збираємо на одній площадці успішних жінок з різних сфер діяльності, які консолідують зусилля і ведуть нашу державу до перемоги. Адже саме жінки народжують захисників та захисниць», – зауважила організаторка форуму «Business Woman 2023» Ганна Крисюк.

З вітальними словами до гостей також звернувся Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради з прав людини, який зазначив, що на захисті України зараз стоять 60 тис. жінок. Це найвищий показник серед НАТО. 5 тис. беруть участь в бойових діях. 

Також жінок вітав Андре Йоганнес Хруневалд, Посол Південно-Африканської Республіки в Україні. 

Програма форуму складалась з трьох секцій. Під час  першої секції форуму, яка мала назву «Міжнародна політика та дипломатія у воєнний час», відбулася дискусія серед учасників щодо викликів, які постають перед сучасними жінками. 

Модератором секції була Ганна Крисюк, президентка “Business Woman Club”. 

Серед спікерів: Аніца Джамич, Надзвичайний і Повноважний Посол Хорватії в Україні – єдина жінка-дипломат, яка відмовилась їхати з України під час війни. Юлія Вусенко, депутатка Волинської обласної ради та членкиня мережі захисту національних інтересів АНТС й Марія Мезенцева, Народна депутатка України, яка сказала: “Стандарт НАТО ми виконали в першу чергу через жінок, які, в більшій кількості, ніж ми очікували, підписали контракти до лав ЗСУ. Нас всіх об’єднує не тільки бажання, але і велика віра перемогти. Ми не йдемо до Європи, ми повертаємось до своєї родини”. 

Перед початком наступної секції з вітальним словом й побажаннями виступив Геннадій Чижиков, президент Торгово-промислової палати України: “У цей непростий час для нашої держави я бачу сьогодні на заході таку велику кількість успішних жінок-підприємниць, які залишились в Україні, а не виїхали за кордон. Дякую за вашу відважність. Бо всі разом ми повинні працювати, щоб підтримувати та відновлювати українську економіку, бізнес та фронт”. 

Модерувала ІІ секцію: «Жіночий  бізнес та соціальна відповідальність під час війни» – Анастасія Баклан, керівниця проєктів Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE), яка й запросила до виступу спікерів. 

Наталія Петрова, менеджер проєктів відділу економічного розвитку агентства США з міжнародного розвитку; Аліна Скоморохова, генеральний директор ТОВ “Тін Імпекс”; Ірина Зеленіна, директор ТОВ «Центр підтримки експорту КТПП»; Валентина Ляшенко, експерт ЗЕД ДУ Офіс з розвитку підприємництва та експорту; Олена Павелко, фінансовий директор «DC Privilege»; Тетяна Абрамова,  засновниця та СЕО бренду RITO намагались на власному досвіді донести до учасниць Форуму думку, що навіть у самій поганій ситуації можна, та й навіть потрібно, знайти позитив та вихід. Головне, не упускати руки та вірити в успіх. 

ІІІ секція Форуму мала назву «Цифрові інновації у сучасному суспільстві».

Модератор: Марина Соботюк, аналітик консолідованої інформації в сфері міжнародних відносин.

Спікери: Марія Карчевич, заст. Міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації; Любов Шипович, міжнародний експерт у сфері IT, військовий волонтер; Ірина Андрющенко, СЕО та співзасновниця платформи успішних комунікацій Handy.А.I.; Євгенія Волівник, Керівниця  CERT-UA Держспецзв’язку. 

Метою секції було донести наскільки важливий зараз захист особистих даних, адже зловмисники постійно вдосконалюють свої методи атак, щоб уникнути виявлення та використовувати нові вразливості. 

Партнери «Business Woman 2023»: Центр міжнародного приватного підприємництва (CIPE); Торгово-промислова палата України (ТППУ); Книга світових рекордів; Благодійний фонд «Озеленення України»; Міжнародний жіночий бізнес-клуб «Business Woman Club»; Львівський Оборонний Кластер; Косметичний бренд «Lamel»; Івент-агентство «Business Event Agency»; Міжнародний інформаційний портал «Світове Українство»; Онлайн медіа Dsnews.ua.