З нагоди 30-ї річниці Незалежності України в Національному музеї історії відкрили виставку “Скіфське золото”. Про це повідомляє Укрінформ.
“Ця виставка присвячена скіфському золоту. 2,5 тисячі років тому скіфи, які заполонили простір між Дунаєм та Доном, залишили нам у спадок надзвичайне мистецтво — витвори золота. Причому це не тільки прикраси, але й надзвичайно тонка робота на предметах зброї, посуду, всього іншого. Коли ви будете оглядати ці предмети, особливо зверніть увагу на тонкість цієї роботи, яка й досі нас вражає”.
Зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, коли планувалися заходи до 30-річчя, було очевидним, що відбуватимуться наймасштабніші виставки і самі події.

Генеральний директор Національного музею історії України Федір Андрощук зазначив, що золото і скіфи вже стали синонімами.
“Але я хотів би звернути увагу, що тут важливе не стільки золото як коштовний матеріал, але й глибокі історичні ідеї, які закладені в цих творах мистецтва. І цей період — скіфи і золото — це частина історії України, яка стала для нас важливою. Знайти такого рівня експонати, які ви можете бачити тут, – це справа дуже трудоємка, бо кургани — це монументальні споруди. Їх розкопувати дуже важко. Тому це хороша нагода згадати імена тих, кому ми зобов’язані цими знахідками”, – підкреслив Андрощук, назвавши імена Василя Бідзілі, Віталія Отрощенка, Юрія Росомакіна, Анатолія Кубишева, Олексія Тереножкіна, Бориса Мозолевського та інших.
Він уточнив, що регіонально ця виставка охоплює Запорізьку, Донецьку, Миколаївську, Дніпропетровську області та Крим.

За словами куратора виставки Юрія Полідовича, феномен скіфського золота полягає в тому, що це була перша епоха в історії нашого регіону, Європи, коли золото стало якщо не повсякденністю, то дуже широко розповсюдилося.
Він додав, що в експозиції представлені предмети, які найчастіше мандрували міжнародними виставками — за часи незалежності України вони відвідали вже понад 40 виставок, знайомлячи закордонних відвідувачів з нашою країною.
Виставка “Скіфське золото” відбувається під патронатом Міністерства культури та інформаційної політики України в межах заходів, приурочених до 30-ї річниці незалежності України.
Виставка триватиме до 20 вересня 2021 року.