17 червня у Тбілісі протягом цілого дня проходила Міжнародна жіноча конференція лідерок з питань конфлікту, миру та безпеки, ініційована президентом Грузії Саломе Зурабішвілі.

«Сьогодні найкращий час замислитися над прогресом у досягненні жіночих прав та відзначити сміливі та рішучі дії звичайних жінок, які відіграють надзвичайну роль у своїх країнах та громадах, беручи на себе ініціативу у просуванні прогресу та змін», – виступила пані Президент.

Форум об’єднує жінок з усіх сфер, включаючи політику, дипломатію, громадянське суспільство, культуру, бізнес, ЗМІ, спорт, благодійність та науковців.

У заході беруть участь президент Парламентської асамблеї ОБСЄ Маргарета Седерфельт, заступник маршала Сейму Польщі Малгожата Госєвська та помічник державного секретаря США з питань Європи та Євразії Карен Донфрід.

Серед тем – особистий досвід, конфлікти, бачені очима кореспонденток, жінки в кризі біженців, гендерне насильство, постконфліктна реконструкція та захист культурної спадщини.

Від України у секції «Жінки бізнес-лідерки у пост-конфліктній відбудові» виступила президентка «Business Woman Club», голова Міжнародного штабу допомоги українцям – Ганна Крисюк.

«З моменту незаконної та неспровокованої агресії росії проти України 24 лютого 2022 року український жіночий рух одразу долучився до національної оборони та протидії агресору. Жінки поряд з чоловіками стоять на лініях вогню, виконують військові задачі. За оцінками Міністерства оборони України, жінки становлять близько 15% від загальної чисельності Збройних Сил України. Це відповідає кращим світовим практикам. У час війни українські жіночі бізнес-організації, та й всі організації загалом, перетворилися на гуманітарні, взявши на себе вирішення найнагальніших проблем, перед якими опинились жителі країни, вимушені змінювати життя перед обличчям смертельної небезпеки та відповідальністю перед своєю країною. І саме за допомогою таких сильних жінок, жінок-лідерок перемога України пришвидшується. І саме за такими жінками мирне майбутнє».

Інші спікери панельної дискусії:
• Маріанна Абіб-Печ – засновниця та керівник LFT Partners;
• Натела Турнава – член правління Національного банку Грузії;
• Натя Джанелідзе – член правління Women for tomorrow, директор Gazelle Finance Georgia

Модератор: Тамар Размадзе – член правління Women for Tomorrow, засновниця Letterato.

Захід пройшов на високому рівні. Всі спікери та гості вечора весь час висловлювали слова підтримки Україні та її народу. Президент Грузії пані Саломе, віддаючи повагу гостям Конференції, була присутньою на всіх панельних дискусіях.