У чеському місті Брно у рамках фестивалю Meeting Brno відбувся День української та білоруської культур. Про це у Фейсбуці повідомило Консульство України в місті Брно.

Зауважується, що зустріч проходила в саду Августинського абатства на площі Менделя та стала чудовою нагодою для іноземців дізнатись більше про Україну, а для українців – відчути себе вдома.

Важливість цього заходу для посилення українсько-чеських відносин відзначила на відкритті заходу консул України Анна Прошко.

«Українці становлять одну із найбільших національних меншин у чеському суспільстві. Сподіваюся, що сьогоднішній вечір допоможе краще зрозуміти український контекст та надихне наших чеських друзів особисто відвідати Україну».

Зазначила консул України Анна Прошко.

Відвідувачі фестивалю могли скуштувати традиційні українські та білоруські страви та взяти участь у різноманітних майстер-класах.

Також у програмі вечора відбулися дві тематичні дискусії, присвячені українському минулому та сучасності. Україністка Ленка Віхова та Томаш Петршічек, міністр закордонних справ Чехії у 2017 -2021 роках, обговорили сучасні геополітичні виклики, перед якими стоїть України, а також можливі шляхи поглиблення українсько-чеського співробітництва на двосторонньому та міжнародному рівнях. Історики Томаш Ржепа та Радко Мокрик в наступному блоці звернулися до теми діяльності Української Повстанської Армії та головних міфів, які досі поширюються російськими дезінформаторами щодо цього руху.

Фото: Консульство України у Брно