У відповідь на те, що у Британії зареєстровано найбільше померлих із коронавірусом у порівнянні з іншими країнами Європи, британський уряд заявляє, що зараз ще надто рано порівнювати й оцінювати урядові дії в умовах епідемії COVID-19.

Згідно з офіційними статистичними даними станом на 5 квітня у Великій Британії було зареєстровано 29 427 смертей, а в Італії, яку досі називали найбільш ураженою коронавірусом країною Європи – 29 315.

«Я не думаю, що ми матимемо справжню оцінку успішності країн до часу, коли пандемія закінчиться і особливо до того, коли ми отримаємо повні міжнародні дані про всі випадки смертності», – сказав, відповідаючи на прес–конференції, британський міністр закордонних справ Домінік Рааб.

Окрім кількості померлих британців, фахівців також турбують темпи зростання смертності у Британії.

Опозиційні політики заявляють, що дані підтверджують запізнілість деяких кроків уряду в умовах поширення коронавірусу, особливо на початку епідемії.

Урядовці у Лондоні та британські науковці називають статистичні дані про смертність дуже сумними, але зауважують, що просте порівняння цифр у різних країнах не дає відповідей на багато питань.