Пт. Бер 29th, 2024

Інтерв’ю з Президентом торгово-промислової палати Геннадієм Чижиковим в рамках написання дипломного дослідження Коньок Яни на тему: «Система торгово-промислових палат у формуванні міжнародної торгівлі».

Геннадію Дмитровичу, підкажіть будь-ласка, що являє собою торгово-промислова палата України?

Торгово-промислова палата України є організацією довіри, що захищає інтереси бізнесу на національному та світовому рівнях, надаючи платформу для комунікацій з урядом України, потенційними українськими та міжнародними партнерами. Це платформа для об’єднання та комунікації.

Крім того, ТПП України – це рушійна сила, яка задає тренди для розвитку бізнесу та виступає комунікаційним місток між владою та бізнесом. Саме ТПП сприяє вигідній взаємодії обох сторін.

В чому полягає основна мета торгової палати?

Я завжди вважав та вважатиму, що комунікація – це найкращий засіб для досягнення своїх та спільних цілей. Саме тому, ми в Торгово-промисловій палаті України постійно маємо та нарощуємо контакти з бізнесом, урядом та представниками інших країн. Це важливо та необхідно для того, аби відбувався розвиток економіки, бізнесу і країни в цілому.

Вкрай важливо розвивати представництво ТПП в інших країнах. Сприяти тому, щоб наші представники стали агентами для аналізу ринку та просування інтересів членів палати та їх товарів закордоном.

Також на сьогодні головною метою для палати є те, щоб вона стала оновленою діджиталізованою організацією.

Чим в 2020 році відзначилась діяльність ТПП України?

Протягом 2020 року ТПП України активно співпрацювала з Офісом Президента України, Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України. Такі комунікації лише посилюють можливості діалогу між бізнесом і владою. Активна участь у засіданнях Федерації світових палат та Європалати сприяла більш плідній співпраці з Європейським Союзом й іншими державами світу. Наш шлях – подальша інтеграція України в європейські регіональні ринки. 2020 рік став також роком активної підготовки змін до Угоди про Асоціацію Україна-ЄС, яка має бути підписана в 2021 р. Саме Торгово-промислова палата консолідує думку бізнесу. Наша діяльність і надалі охоплюватиме 3 основні напрямки: збільшення інвестицій, сприяння експорту та всеосяжну підтримку МСБ.

З якими труднощами стикнулась палата та зокрема бізнес під час карантину та як вам вдавалося протидіяти COVID-19?

Пандемія та карантинні обмеження дуже негативно вплинули на функціонування всіх підприємств. Це великі збитки, скорочення робочих місць, криза… З перших днів введення карантину для протидії COVID-19, Палата перелаштувала свою роботу та забезпечила безперебійне надання послуг підприємствам по всій території України. При цьому вдалося запровадити цілу низку нових ініціатив. Кожна з палат України мала свій внесок у підтримку бізнесу в такі складні для всіх регіонів часи. Це і гуманітарна допомога, і фінансова, зміни до регламентів, впровадження нових проектів та багато іншого.

Яка роль ТППУ у формуванні міжнародної торгівлі?

За сприянням Торгово-промислової палати України обговорення ключових питань, що хвилює бізнес, набуває міжнародного характеру із залученням Президентів та провідних бізнесменів. ТПП України виступає рушійною силою, яка забезпечує цей діалог якісним та результативним.

Крім того, ТППУ сприяє активізації торгово-економічної  співпраці між Україною та іншими країнами.

Більше 90% всієї системи підприємств України – це малі (мікро) та середні приватні підприємства. Вони роблять економіку гнучкою та потужною. Тому, ми зосереджуємо велику увагу на підтримці розвитку малого і середнього бізнесу в Україні. А також сприяємо підвищенню їх конкурентоспроможності з виходом на іноземні ринки.

Вся система ТТП України, з великим досвідом та можливостями, готова як сама приймати активну участь, так і підтримувати та допомагати іншим бізнес-асоціаціям.

Наше завдання зробити Україну однією з найбільш привабливих країн для іноземних інвестицій та ведення бізнесу, найкращого місця для реалізації творчого потенціалу та ідей. Для цього необхідно створити конкурентні умови для бізнесу та інвестицій та підвищити конкурентоспроможність на міжнародному ринку.

Від Яна