Наближається Новий 2020 рік, а це значить, що передсвяткова метушня скоро захопить всі міста, містечка і села. Люди починають новорічну підготовку: купують подарунки, прикрашають свої будинки, планують відпочинок.

Як скористатися цим і перетворити свята в хороший дохід? Напередодні свят Бізнес Інкубатор зібрав топчик реальних ідей як заробити на Новий рік без великих капіталовкладень!  

Тож як заробити на Новий рік – у матеріалі далі.

1. Новорічний хендмейд:

Новорічний настрій в першу чергу створюють прикраси. Люди намагаються оточити себе красивими, тематичними речами, що створюють атмосферу свята. Їх використовують також і в якості подарунка, тому новорічний хендмейд завжди дуже затребуваний.

Суть бізнесу на хендмейд полягає у виготовленні оригінальних прикрас і святкового декору для роздрібного продажу. Вироби ручної роботи вигідно виділяються на тлі однотипних китайських товарів, які заполоняють полиці в магазинах. Вони підкорюють покупців своєю індивідуальністю, душевністю і якістю. Тому якщо ви займаєтеся рукоділлям, можна перетворити свої вміння в гроші.

Тематика надає величезний політ фантазії. Ось тільки мала частина ідей:

 • святкові чохли на меблі;
 • спідниці для ялинки;
 • різдвяні шкарпетки;
 • новорічні вінки;
 • новорічні свічки;
 • чохли на подушки, або фігурні подушки;
 • ялинкові іграшки;
 • гірлянди;
 • листівки.

Витрати на цей бізнес пов’язані з придбанням матеріалів для виробів і оренду місця торгівлі. Щоб заощадити на оренді, можна запустити продажу через інтернет. Завдяки соціальним мережам прорекламувати і продати свої вироби можна з мінімальними витратами. Пам’ятайте, що двигун торгівлі в соціальних мережах – картинка. Тому постарайтеся створити привабливі фотографії своїх товарів. Хороший ефект може дати участь в новорічних ярмарках і виставках.

Успіх починання залежить від самої ідеї, якості роботи і адекватної вартості на товар. У вартость повинні бути закладені витрати на матеріали і оплату ручної роботи.

2. Пошиття новорічних костюмів

Якщо ви вмієте шити, то зможете заробити на новорічних костюмах. Все, що вам потрібно в цьому бізнесі – швейна машинка і ваші навички шиття. Загалом можна працювати за кількома напрямками:

 • Дитячі костюми;
 • Костюми для дорослих;
 • Костюми для корпоративів;
 • Костюми для тварин;
 • Костюми для меблів.

Для реалізації однієї з цих ідей потрібна невелика кількість підручних матеріалів і реклама своїх виробів. Зшийте пару оригінальних костюмів, щоб рекламувати свої послуги. Постарайтеся придумати незвичайне рішення для стандартних образів.

Скільки можна на цьому заробити? Сума буде обмежена тільки вашими можливостями, оскільки ви будете виконувати замовлення самі. Також постарайтеся щось підготувати заздалегідь, щоб продавати вже готове. Або зробіть ставку на дрібних виробах, які не вимагають багато часу.

Заробити на пошитті новорічних костюмів можна до 25 000 гривень.

3. Виготовлення декоративних свічок

Декоративні свічки настільки влилися в наше повсякденне життя, що без них важко уявити особливі моменти в житті чи великі свята. Ми прикрашаємо ними свої домівки на новорічно-різдвяні свята та даруємо в якості подарунків друзям. Свічки пробуджують у людей певний емоційний стан, що власне і створює їм цінність у бізнесовому аспекті. Люди готові платити за емоції щастя та радості. Тому бізнес на виготовленні свічок – чудова відповідь на запит як заробити на Новий рік. Виготовлення декоративних свічок надзвичайно – прибуткова справа.

Сьогодні великою популярністю користуються свічки з кольоровим полум’ям. На відміну від звичайних парафінових, під час виготовлення таких свічок в них додають розплави різних солей. Власне, це і дає можливість свічкам горіти полум’ям найрізноманітніших кольорів. Якщо додати хлорид натрію – свічка загориться червоним полум’ям, хлорид барію – зеленим, а додавання хлориду міді додасть у полум’я блакитний відтінок.

Комерційний успіх вашого бізнесу з виготовлення декоративних свічок буде залежати від уміння зробити і майстерності продати. Якщо вам вдасться домовитися з п’ятьма-шістьма торговими точками про регулярні поставки, ваш прибуток може доходити до $1000 в місяць.

4. Оренда будинку на Новий рік

Послуга оренди приміщення для святкування Нового року дуже популярна. Великі компанії різного віку, бажаючи провести захід в комфортній обстановці, часто вибирають для цього заміські будинки і просторі квартири-студії.

Суть бізнесу полягає в тому, щоб організувати подобову оренду квартир, заміських будинків і котеджів на новорічні свята. Реалізувати цю ідею можна двома способами: пропонувати в оренду власну нерухомість, або здійснювати посередницькі послуги. Вартість таких послуг в святкові дні підвищується в 3-4 рази від звичайної ціни.

Зазвичай житло здається мінімум на дві доби. Звідси виходить, що середній заробіток за одне замовлення складе приблизно 12-15 тис. гривень. Але ціни залежать і від інших параметрів. Наприклад, надавши гостям додаткові послуги – баню, зону барбекю, караоке, можна помітно підняти цінник.

Шукати потенційних клієнтів необхідно з початку грудня. Пропонувати послуги можна шляхом подачі оголошень на різних ресурсах і розміщуючи листівки на дошках оголошень. Також важливо пам’ятати, що здаючи в оренду власну нерухомість, потрібно правильно скласти договір оренди і прописати в ньому всі умови, щоб уникнути збитків. Пропонуючи послуги посередника, можна просити не менше 20% від кожної угоди.

5. Лист від Діда Мороза

Усі люблячі батьки хочуть по-особливому привітати свою дитину з Новим роком, щоб створити чарівну атмосферу і подарувати справжню казку. Сьогодні існує безліч варіантів оригінально порадувати дитину на Новий рік. Одним з найбільш оригінальних варіантів є іменний лист дитині від Діда Мороза. Ідея з’явилася давно, але до цих пір користується високим попитом.

Ваше завдання полягає у виготовленні індивідуальних вітальних листів в спеціальних конвертах. Цей бізнес підійде для людей з розвиненою уявою і розумінням як заробити на Новий рік.

Для відкриття бізнесу знадобляться: персональний комп’ютер з Photoshop, кольоровий принтер, сканер, а також різноманітні інструменти для оформлення листів. Заздалегідь можна створити кілька шаблонів для листів з привітаннями для дітей різного віку. У стандартний вітальний набір можуть входити лист, конверт, медаль, іграшка на ялинку «зроби сам» і інше. Кожен підприємець сам вибирає, яким буде пропозиція. Вартість листа від Діда Мороза варіюється від 300 до 1300 гривень залежно від наповнення.

Пропонувати свої послуги можна через соціальні мережі та оголошення на різних інтернет-ресурсах. Додатковий прибуток можна отримати, співпрацюючи з працівниками дошкільних установ, або магазинів іграшок. Можна працювати з замовниками з будь-якого міста, розсилати такі листи рекомендованим листом. При налагодженому виробництві та кропіткій роботі за святкові дні можна заробити до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

6. Новорічні подарункові набори

Реалізація цієї бізнес-ідеї – це ваш протест проти банальних новорічних подарунків. Нехай речі, які прийнято вручати на Новий рік, залишаються тими ж, але оригінальною можна зробити саму подачу. Як варіант – креативні подарункові набори.

Індивідуально підібрані аксесуари в оригінальному оформленні можуть завоювати свого покупця. Наприклад, замість банального набору чаїв можна запропонувати зібрати цілу чайну коробку «Для чаювань», куди увійдуть і пара кухлів ручної роботи, і кілька смачних чаїв, і солодощі (наприклад, імбирні пряники з іменним привітанням). При цьому ніхто не пропонує вам освоювати всі напрямки рукоділля. Ви можете просто знайти постачальників, з якими будете співпрацювати.

Ваше завдання – знайти цікаві речі, зібрати їх в набір і оригінально оформити. Можна заздалегідь запропонувати своїм покупцям кілька варіантів коробок. Придумати оригінальні назви, сфотографувати набори для прикладу і передбачити набори на різний бюджет.

Перед новорічними святами у багатьох людей просто немає часу довго і скрупульозно вибирати подарунки, приділяючи увагу кожній дрібниці. Набагато зручніше для них буде зайти на інтернет-сторінку, вибрати потрібний набір і оплатити замовлення. Бізнес може бути оформлений у форматі landing page, або в соціальних мережах. На витрати вам потрібна буде певна сума, яка піде на виготовлення наборів-зразків, створення landing-сторінки, або просування товарів в соціальних мережах.

7. Упаковка подарунків на Новий рік

Напередодні новорічних свят послуги упаковки та оформлення подарунків популярні як ніколи. Всі прагнуть прикрасити подарунки яскравою обгорткою, щоб надати їм презентабельний вигляд. Хтось може впоратися своїми силами, а багато хто воліє довірити це професіоналам. Тому якщо ви вмієте акуратно загортати подарунки і маєте ідеї креативного оформлення – без вагань відкривайте бізнес з упаковки подарунків. Для цього вам знадобиться:

 • Місце біля виходу з торгового центру, де буває багато людей з покупками;
 • Прилавок – ваше робоче місце. Розміститися можна на 1 кв.м .;
 • Матеріали для упаковки: папір, пакети, коробочки, стрічки, бантики, скотч і т.п.
 • Швидкі та спритні руки, щоб красиво упакувати подарунок, витративши на це кілька хвилин.

Спочатку можна потренуватися вдома, подивитися навчальні ролики в інтернеті, підгледіти оригінальні ідеї декору в Pinterest.

Ви можете орендувати торгову точку в ТЦ, але це, швидше за все, займе чимало часу. Другий варіант – запропонувати співпрацю якомусь магазину і розміститися на його території. Не бійтеся пропонувати співпрацю. Шукайте нові майданчики. Наприклад, запропонуйте якомусь закладу свої послуги. Адже це зручно: прийти в кафе, здати свій подарунок на упаковку і почекати своє замовлення за чашкою кави. Станьте учасником новорічної ярмарки і пропонуйте свої послуги там. Варіантів може бути декілька. Головне, підприємливість і бажання заробити. А заробити можна чимало.

Упаковка одного подарунка обходиться в 50-100-200 гривень. Причому на матеріали ви витрачаєте всього 5-10 гривень. Це означає, що з кожного упакованого подарунка ви будете заробляти 40-80 гривень мінімум. А тепер проста арифметика:

 • Кількість замовлень в день: до 30
 • Число робочих днів: 30
 • Середня сума замовлення: 250
 • Дохід за місяць: 30 × 30 × 100 = 90 000
 • Собівартість: 25 000 гривень (матеріали, оренда, дод. витрати)
 • Чистий прибуток: 65 000 гривень.

Чистий прибуток в розмірі 65 тис. гривень – це, звичайно, оптимістичний прогноз. По-перше, в будні дні виручка буде менше, а на вихідні – більше. Хоча напередодні Нового року можна трохи підняти ціни на послугу. По-друге, ви можете працювати не кожен день, а з вихідними. По-третє, ви можете неправильно підібрати місце, через що потік клієнтів теж скоротиться. Однак 25-30 тис. гривень ви заробите точно!

8. Ялинка на прокат

Який же Новий рік без ялинки? У кожному будинку повинна стояти ялинка – справжня, або штучна, кому як подобається. Розуміючи високий попит на цей новорічний символ і як заробити на Новий рік на цьому, дуже багато підприємців займаються його продажем. Але ось тих, хто пропонує ялинки в оренду не так вже й багато. При цьому є позитивний досвід оренди не тільки штучних, а й живих ялинок.

Суть ідеї полягає в тому, щоб надавати штучні ялинки в оренду з додатковими послугами (транспортування, прикраса і подальший демонтаж ялинки). Є як мінімум три причини, чому варто вибрати цей бізнес. По-перше, штучні ялинки користуються попитом в офісах, школах, адміністративних установах. Багато хто вибирає якраз штучні дерева, оскільки вони простіші в експлуатації. По-друге, на ринку не так багато підприємців, що пропонують такий вид послуги. По-третє, ідею оцінять покупці, які не мають часу на новорічні клопоти. А послуга «ялинка напрокат з транспортуванням, установкою, прикрасою і подальшим вивезенням» може вирішити їх проблему.

Для старту необхідно закупити кілька ялинок різних габаритів. З метою економії можна придбати товари оптом чи б/у. Вартість дерева висотою 2-2,5 м складає 2-3 тисячі гривень. Також можна придбати ялинкові прикраси. Якраз на ці дві статті витрат підуть грошові вкладення. Крім того, знадобиться транспорт і приміщення для зберігання інвентарю – це питання легко вирішуємо, якщо у вас є особистий автомобіль і гараж. Штучні ялинки в розібраному вигляді не займають багато місця, тому зберігати їх не складно.

У Києві така комплексна послуга коштує близько 8 000 гривень (1500 гривень коштує ялинка, а 6500 гривень – прикраса і перевезення). В областях, звичайно, цінник буде значно нижче.

Але не тільки штучні ялинки надають в оренду. З недавніх пір з’явилася незвичайна бізнес-ідея – оренда живих ялинок. Сервіс прокату живих новорічних ялинок запустив американський стартап «The Living Christmas Company». Ідея реалізується в такий спосіб: компанія має в своєму розпорядженні власну земельну ділянку, де вирощуються хвоїні. Клієнти звертаються в компанію, вибирають вподобану ялинку. Потім фахівці з коренями викопують дерево, поміщають його в спеціальний горщик і доставляють всю цю конструкцію клієнтів додому. Ялинка переходить в розпорядження замовників на час новорічних свят. Після цього фахівці забирають дерево і знову висаджують його у відкритий грунт. Такі сервіси існують не тільки в США, але вже випробувані і в сусідній Росії. В нашій країні послуга ще не розвинена. Тому у вас є відмінний шанс домогтися успіху, реалізувавши нову ідею.

9. Оренда новорічних костюмів

Продовжимо тему новорічної оренди. Новий рік, як і день народження, буває теж тільки раз на рік. Тому багато речей люди вважають за краще не купувати, а брати в оренду. Коли ще людині знадобиться костюм Діда Мороза, або набір вуличних гірлянд для прикраси будинку?

То чому б не організувати бізнес, заснований на пропозиції оренди новорічних костюмів і предметів декору на час свят? У новорічні дні і дорослим, і дітям хочеться опинитися в казковій атмосфері, яку карнавальні костюми, або декор можуть легко створити.

Затребуваним такий бізнес-проект робить зростання популярності тематичних корпоративів і новорічних заходів. І не варто забувати про класику жанру – новорічні вогники.

Для старту слід заздалегідь закупити різні новорічні костюми для дітей і дорослих. Рекомендується попередньо вивчити інтереси і переваги цільової аудиторії, щоб грамотно підібрати костюми. Вартість прокату повинна включати в себе наступну хімчистку і ціну можливого ремонту. Пропонувати свій товар можна через соцмережі/сайт, або на орендованій торговій точці.

Крім новорічних костюмів можна орендувати новорічний декор: вуличні гірлянди для прикраси будинків, готові штучні ялинки, прикрашені незвичайними іграшками, новорічні фігурки, або фігури-гірлянди.

10. Продаж піротехніки

Ще один класичний спосіб як заробити на Новий рік – продаж феєрверків. Салюти люблять усі і під час новорічних свят активно купують їх. Реалізація піротехніки є дуже прибутковою справою. Однак це дуже серйозний бізнес – феєрверки можна продавати тільки після отримання дозволу на даний вид діяльності.

Бізнес-ідея полягає в дрібнооптовій закупівлі піротехніки для її роздрібної реалізації покупцям. В умовах високої конкуренції цей бізнес принесе хороший прибуток при правильному формуванні асортименту і ціни.

Продаж піротехніки слід почати з отримання дозволу. Основним документом, що регулює обіг піротехнічних виробів є Тимчасові правила обігу в Україні піротехнічних виробів, затверджені наказом МВС України від 23.12.2003 р. № 1649. Згідно з цими правилами, продавати піротехніку можна лише у спеціалізованих магазинах. Звісно, підприємці, які займаються реалізацією, мусять мати відповідні папери: дозволи від державного пожежного нагляду та Держнаглядохоронпраці. Окрім того, вся продукція має бути сертифікована згідно з ДСТУ 4105-2002.

Наступний крок – вибір торговельної точки. Багато де рекомендується розташовуватися біля супермаркетів, або ялинкових базарів. Але, продавати піротехніку на ринках чи просто на вулиці заборонено. Так, відповідно до статті 195-6 Кодексу про адміністративні правопорушення (КУпАП) порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів тягне за собою штраф від 595 грн до 1020 грн з конфіскацією.

Найважливіший етап – пошук постачальників і закупівля товару. Купувати товар – салюти, петарди, бенгальські вогні та інше можна з Китаю. Однак варто звертати увагу на написи на упаковці, щоб уникнути покупки дешевої піратської підробки.

Для сезонного бізнесу рекомендується купувати піротехніку 1-3 класу, яка не вимагає оформлення спеціальної ліцензії. Серед покупців найбільш популярні феєрверки в середній ціновій категорії з простим управлінням. Вказану суму вкладень доведеться витратити на придбання товару і оренду торгової точки.

Розмір щоденної виручки може скласти 5 000 гривень. Таким чином, в період новорічних свят виручка може перевищити 125 000 гривень.

11. Оренда лиж, сноубордів, ковзанів

Для новорічних свят точка прокату – це дуже актуальний бізнес. Запропонувати людям покататися на снігоходах, або лижах після тривалих застіль – прибуткова ідея!

Суть бізнесу полягає в придбанні спорядження та екіпіровки для зимових видів спорту, а також організація пункту платного прокату. Основна сума вкладених коштів піде на закупівлю спорядження. Після того, як необхідне обладнання буде куплено, можна зайнятися не менш важливим процесом – вибором місця для розміщення пункту прокату. Відмінним варіантом стануть заміські бази і будинки відпочинку, міські парки. Для організації також буде потрібно невелике приміщення для зберігання інвентарю та розміщення персоналу.

Рентабельність таких послуг залежить від вдалого розташування і якісної реклами. При правильному підході, можна розраховувати на рентабельність бізнесу в 50%. Середній дохід на місяць може становити від 25 тисяч гривень. А якщо займатися бізнесом без залучення персоналу, можна заробити ще більше.

12. Прибирання снігу після свят

Прибирання снігу – це бізнес з мінімальними вкладеннями і простим процесом організації. Особливо актуальним буде в період після новорічних та різдвяних свят. Знову після відпустки оживатимуть офіси компаній та виробництв, а дехто з власників будинків повернеться з теплих країв. Тож поки всі відпочивали – все довкола завалено кучугурами снігу. Саме тут ваш вихід і зоряний час для заробітків на прибиранні снігу.

 У сніжну зиму роботи буде дуже багато. Бізнес з прибирання снігу може призвести до отримання швидкого і великого заробітку. Головне, щоб було бажання і трохи вільних коштів. Але починати рекламу потрібно ще до початку зими, щоб до моменту відкриття про вас вже знали.

Всі потенційні клієнти діляться на дві категорії: фізичні та юридичні особи. До приватних клієнтів відносяться власники приватних будинків, заміських котеджів, дач. Високого прибутку від приватних замовлень не отримаєш, оскільки території для прибирання снігу невеликі.

Основний дохід принесуть якраз корпоративні клієнти. До таких клієнтів належать промислові підприємства, офіси і офісні центри, ЖЕКи тощо – будь-які організації, які мають велику територію.

Якщо плануєте співпрацювати з корпоративними клієнтами, зателефонуйте і запропонуйте свої послуги, відправте електронною поштою комерційну пропозицію. Щоб залучити клієнтів, можна пропонувати їм додаткові послуги: вивезення снігу, вивезення сміття, посипання доріжок сіллю, піском тощо.

За сезон на прибиранні снігу можна заробити 80-150 тис. гривень. І ця сума – не межа. Все залежить від вашої підготовки і організації бізнесу.