Колегія суддів Вищого антикорупційного суду повідомила голову Вищої ради правосуддя і генпрокурору про втручання у їхню діяльність.

Про це інформує пресслужба суду.

“Колегія суддів Вищого антикорупційного суду звернулася до Вищої ради правосуддя та до генерального прокурора із повідомленням про втручання у діяльність суддів щодо здійснення правосуддя”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що один з членів ВРП витребував копії матеріалів судової справи, розгляд якої не закінчено, з метою оцінки вчинених суддею процесуальних дій та ухвалених рішень. Поряд із цим, витребування матеріалів супроводжувалося попередженням про притягнення судді до відповідальності, у разі невиконання такої вимоги. На думку суддів, такі дії члена ВРП мають ознаки конфлікту інтересів, оскільки він здійснює розгляд скарги Національної асоціації адвокатів Україні (НААУ), членом якої є вказаний член ВРП.

Колегія судів ВАКС вважає вимогу члена ВРП надати копії матеріалів справи, розгляд якої не закінчений, такою, що суперечить принципу незалежності суддів та є проявом втручання в їхню діяльність як суддів щодо здійснення правосуддя.

Також, колегія суддів ВАКС заявила про відвід зазначеного члена ВРП, оскільки його дії викликають сумнів у неупередженості.