Вчені Медичної школи Університету Піттсбурга в США розробили новий метод отримання потужних фрагментів антитіл проти коронавіруса SARS-CoV-2 з організму лам. Ці молекули можуть стати основою для розробки інгаляційних ліків, що запобігають і лікують COVID-19. Стаття опублікована в журналі Science.

Дослідники імунізували ламу фрагментом білка-шипа (S-білок) SARS-CoV-2, завдяки чому через два місяці імунна система тварини виробляла зрілі нанотіла проти вірусу. За допомогою мас-спектрометрії вчені ідентифікували нанотіла, які найсильніше зв’язуються з SARS-CoV-2. В ході тестування виявилося, що лише частка нанограми антитіл може врятувати мільйони клітин від зараження коронавірусом.

Нові нанотіла є найбільш ефективними серед терапевтичних антитіл-кандидатів проти SARS-CoV-2 і в сотні і тисячі разів більш дієві, ніж інші нанотіла лам, виявлених за допомогою методу фагового дисплея.

Нанотіла можуть перебувати при кімнатній температурі протягом шести тижнів і переносити перетворення в аерозоль для доставки препарату безпосередньо в легені. Оскільки SARS-CoV-2 відноситься до респіраторних вірусів, нанотіла можуть зв’язуватися з ним в дихальній системі, перш ніж патоген встигне завдати шкоди.