Створення інвестиційного суду, ідею якого озвучив міністр юстиції Денис Малюська, полегшить ведення бізнесу в Україні, вважає керівник юридичної компанії “Організована правова група “ОМЕРТА” Євген Федосєєв.

“Заявлене створення інвестиційного суду значно полегшить ведення бізнесу в Україні, адже якщо інвестори матимуть фактично беззастережну гарантію того, що в будь-якому разі їхнім майновим правам та інтересам практично нічого не загрожує, вони більше почнуть інвестувати в нашу країну”, – сказав він агентству “Інтерфакс-Україна”.

Юрист зазначив, що ця ініціатива не нова, а у низці країн вже є такі суди.

“До інвестиційного арбітражу як способу вирішення спору з державою з кожним роком все частіше звертаються інвестори з усього світу. Цей механізм захисту прав інвестора зарекомендував себе як ефективний, що підтверджується і кількістю міжнародних двосторонніх та багатосторонніх угод, котрі містять застереження про інвестиційний арбітражі, і кількістю ініційованих справ”, – сказав він.

Федосєєв нагадав, що в Україні вже понад 25 років функціонує постійно діючий арбітражний інститут – Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України (МКАС при ТПП України), “однак звернення до нього не надто популярні, оскільки “жодна з укладених Україною угод, що стосуються взаємного сприяння та захисту іноземних інвестицій, не передбачає МКАС при ТПП України як установу для вирішення інвестиційних спорів, а також через загальний правовий нігілізм”.

“Звісно, новому суду в Україні необхідно буде напрацьовувати практику, яка десятиліттями вибудовувалася в судах Західної Європи, однак прозорість створення такого органу, його компетентність, об’єктивність можуть створити позитивний імідж не тільки для самого органу, а й для держави загалом, що забезпечить приплив нових інвесторів у країну”, – наголосив юрист.

Як повідомлялося, на початку липня під час зустрічі з членами Європейської бізнес асоціації міністр юстиції Малюська озвучив ініціативу про концепцію створення окремого суду, який займався би справами інвесторів – арбітражу або окремого суду, який розглядав би справи за участю бізнесу.