Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив встановлені МОЗ правила роботи дитячих садочків, які зможуть відкритись з 25 травня.

«З 25 травня в Україні дозволяється робота дитячих садочків. Вона дозволяється як чергове пом’якшення нашого карантину. Хочу наголосити, що вона дозволяється на другому нашому етапі по тих критеріях, тих областях, які пройшли цей другий етап. Зараз я особисто читаю дуже багато повідомлень щодо правил поведінки і протиепідемічних заходів, які повинні бути в дитячих садочках», — сказав міністр під час брифінгу.

Степанов при цьому закликав прочитати документи з рекомендаціями МОЗ і правилами, встановленими для роботи дитячих садочків.Максим СтепановМіністр охорони здоров’я України

«Отже, перед початку роботи закладу усім працівникам вимірюють температуру. Дітям мірятимуть температуру перед входом у заклад. Працівники і діти, у яких температура буде вищою 37,2, не допускаються у заклад. Батьки, які проводять дитину у заклад, повинні користуватись масками. Заклади мають бути оснащені антисептиками. Діти користуються ними виключно під наглядом вихователів. В ігровій формі, за власним прикладом, вихователі навчають дітей користуватись засобами захисту, правильно кашляти і міряти температуру»

Забороняється використання багаторазових рушників, використання м’яких іграшок, килима з довгим ворсом, вуличного взуття всередині дитсадка, проведення масових заходів за участі дітей більше ніж однієї групи та за участю глядачів.Максим СтепановМіністр охорони здоров’я України

«Дитсадочок повинен мати запас усіх необхідних засобів захисту та дезінфікуючих засобів, навчати працівників правилам правильного використання засобів захисту та організувати контроль виконання цих правил. Замінити тверде мило на рідке а тканинні рушники на паперові. Попередити батьків про особливі умови роботи закладу. Регулярно прибирати приміщення з дезінфікуючими засобами, регулярно провітрювати приміщення, тимчасово відсторонити від роботи осіб з групи ризику»