16 вересня, в Києві, начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Руслан Хомчак зустрівся з командувачем Сил Спеціальних операцій Збройних Сил США генералом Річардом Кларком.

Під час зустрічі, участь у якій також взяли командувач Сил Спеціальних Операцій ЗС України генерал-лейтенант Ігор Луньов та командувач Силами спеціальних операцій ЗС США в Європі генерал-майор Кірк Сміт, сторони обговорили поточний стан та процес розвитку і підготовки Сил спеціальних операцій ЗС України в контексті запровадження стандартів НАТО й використання найкращого досвіду ССпО ЗС США в цьому процесі.

“Збройні Сили України вдячні за неоціненну допомогу з боку Командування у Спеціальних операцій Збройних Сил США у наданні дорадчо-практичної допомоги щодо розбудови ССпО ЗС України та систематичну підтримку ЗС України у протидії збройній та гібридній агресії з боку російської федерації. Важливо, щоб процеси трансформації на шляху досягнення критеріїв відповідності НАТО стали незворотними,” – наголосив генерал-лейтенант Руслан Хомчак.

Командувач Сил Спеціальних операцій Збройних Сил США генерал Річард Кларк відзначив високий рівень підготовленості українських спецпризначенців, суттєві позитивні зміни в розбудові штабу Командування ССпО та досягнення рівня взаємосумісності окремих українських підрозділів ССпО ЗС України із партнерами з НАТО і запевнив у продовженні підтримки процесу розбудови ССпО ЗС України з боку американських колег.

Варто наголосити — Співпраця Сил спеціальних операцій Збройних Сил України та США: синергія місії та стандартів у боротьбі зі спільним ворогом / Special Operations Forces of the Armed Forces of Ukraine and the USA: synergy of mission and standards in the fight against a common enemy.

Джерело