У понеділок, 29липня,  у Києві, Голова Державної прикордонної служби України полковник Сергій Дейнеко провів робочу зустріч із генерал-ад’ютантом Національної гвардії штату Каліфорнія (США) генерал-майором Девідом Болдуїном (Adjutant General of the California National Guard, Major General David Baldwin).

Сторони обговорили питання поглиблення співпраці між ДПСУ та Нацгвардією Каліфорнії, подальші напрями й формати військового співробітництва, реалізацію спільних заходів.

Очільник прикордонного відомства висловив подяку Сполученим Штатам Америки за постійну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, солідарність у протидії російської агресії, також подякував пану Девіду Болдуїну за можливість обговорити актуальні питання розвитку співпраці обох відомств: “Ми високо цінуємо військову співпрацю з Національною гвардією штату Каліфорнія і дякуємо за постійну підтримку України, її силових структур у протидії агресії з боку Російської Федерації, зокрема за надану матеріально-технічну допомогу, організовані та проведені заходи щодо колективної та індивідуальної підготовки українських військовослужбовців.”

Сергій Дейнеко також поінформував щодо задач та функцій прикордонного відомства в зоні проведення операції об’єднаних сил та на адмінмежі з тимчасово окупованою територією АР Крим, а також щодо ситуації на державному кордоні. Зокрема він зазначив, що «останні шість років на прикордонну безпеку України істотно впливає агресивна політика і дії Російської Федерації».

У ході спілкування йшлося також про реформування Держприкордонслужби у рамках стратегічного курсу країни на європейську та євроатлантичну інтеграцію та перспективи розвитку двостороннього співробітництва.

Окремо наголошувалося, що з врахуванням сучасних загроз розгорнуто принципово нову систему інтелектуального кордону, реформується Морська охорона, створюється сучасна авіаційна структура спеціального призначення та оновлюється парк авіації. Крім того, в інтересах охорони державного кордону та моніторингу територіального моря України активно застосовується патрульна авіація та безпілотники.

Як відмітив Сергій Дейнеко: “… Одним із факторів нашого поступового розвитку є регулярні продуктивні зустрічі й підтримка з боку наших іноземних колег. Ми намагаємося впроваджувати кращі практики, враховуючи при цьому, і власний досвід. В майбутньому відомство зацікавлене в подальшому конструктивному і плідному співробітництві з американськими колегами, основні напрямки якого стосуються застосування авіації, підготовки льотного складу та операторів БПЛА, застосування сил швидкого реагування та мобільних підрозділів і тактичної підготовка персоналу.”

У свою чергу Командувач Національної гвардії штату Каліфорнія Девід Болдвін підтвердив готовність американської сторони щодо посилення співробітництва. Зокрема він наголосив:  “…Ми дуже задоволені, що маємо змогу відвідати Адміністрацію ДПСУ та побачити усі новації, які запроваджені на сьогодні в охороні українського кордону. Рівень підготовки персоналу, продемонстрований сьогодні – це дуже великий прогрес і ви на правильному шляху. Я звернув увагу, що ваші фахівці добре підготовлені, а командири знають свою роботу. А також ми зрозуміли наскільки важливими є інформаційні операції та кібербезпека по веденню гібридної війни. Напевно, це наша головна зброя, для того, щоб перемогти противника. Для нас це є дуже важливими. Не тільки ви можете навчатися у наших фахівців, а й ми можемо навчатися у вас, бо ви напряму протидієте ворогу, який відчуває себе вільно у брехні. Національна гвардія США зацікавлена в розвитку співпраці за окресленими напрямами та додатково в рамках покращення сумісності Держприкордонслужби з підрозділами ЗСУ та Національної гвардії, а також посиленні системи інформаційної протидії ворогові та  кіберзахисту”.

Загалом Члени американської делегації дали високу оцінку побаченому в Адміністрації ДПСУ та залишилися задоволеними візитом. За підсумками зустрічі сторони домовились на експертному рівні опрацювати конкретні заходи двостороннього співробітництва на найближчі три роки та під час наступної зустрічі підписати відповідний план заходів.
Національна гвардія штату Каліфорнія (США) та Державна прикордонна служба України і надалі розширюватимуть кордони співпраці між відомствами та продовжать проводити спільні заходи партнерської взаємодії.

За інформацією https://dpsu.gov.ua