Про перспективи співпраці України та Угорщини у сфері енергоефективності та «зеленій» енергетиці говорили в Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України.

Відбулася зустріч почесного консула України в угорському місті Шіофок, власника компанії «East-West Mentor» Золтана Хорвата з директором Держенергоефективності Сергієм Савчуком. В обговоренні перспектив співпраці взяли участь також директор українського відділення компанії «East West Mentor UA» Ганна Крисюк та заступник Вадим Парасочка.

Як відомо, Угорщина має на меті досягти 20% «чистої» енергії до 2030р. та активно працювати над декарбонізацією. Зазначені питання також є пріоритетними для України. Тому є широке поле для обміну досвідом у законодавчому полі та опрацювання інвестиційної привабливості «зелених» проектів обох країн.

За словами Золтана Хорвата, угорський бізнес вже розглядає можливості партнерства з українськими девелоперами. Кроком для налагодження двосторонніх бізнес-відносин стало відкриття представництва угорської компанії «East West Mentor» в Україні.

Загалом, учасники зустрічі вирішили розвивати взаємовигідне співробітництво двох країн у таких напрямах:

  • реалізація спільних проектів із відновлюваної енергетики;
  • стимулювання промислових підприємств до енергоефективності;
  • залучення ЕКО-інвестицій в утеплення бюджетних установ.

Як вже раніше повідомляв портал Світове Українство, за останні чотири роки понад 1,1 млрд євро інвестицій залучено у розвиток вітчизняної «зеленої» енергетики на користь України. Щоб стимулювати інтерес інвесторів до українських «зелених» проектів, Держенергоефективності разом із партнерами розробило та запровадило Інтерактивну інвестиційну карту «UAMAP». На карті опубліковано понад 100 потенційних проектів, які шукають фінансування на загальну суму понад 4 млрд євро. Це справжня діюча платформа для контакту розробників проектів та інвесторів.