Відповідь на це питання нам дав Денис Богуш – громадський діяч, письменник, спеціаліст зі стратегічних комунікацій, майстер бойових мистецтв, реконструктор козацьких бойових та оздоровчих систем, лікар невропатолог, нейрофізіолог, рефлексотерапевт.

Спробуємо спрогнозувати, що буде відбуватися в Україні і які тенденції будуть у мейнстримі.

Якщо говорити про 2021 рік, то його можна охарактеризувати терміном «продовжуємо падіння». Пройдемо по різних пунктах: економіка, політика, децентралізація, соціум, бізнес, зовнішня політика, війна з Росією та нові технології.

Економіка

У нас великі борги, які не зменшуються. МВФ з нами не працює, але можливо нам дадуть якісь транші. Якщо говорити про макроекономічні показники, то буде падіння, яке не просто продовжуватиметься, а буде збільшуватися, як сніжний ком. Не буду тут лякати, можливо знайдуть якусь ідею, але оптимістичних прогнозів немає ні на інвестиції, ні на ріст економіки.

Політика

Дослідження зараз показують, що довіра до президента і до партії Слуга народу стрімко падає. На перше місце виходить ОПЗЖ, тобто Бойко, Медведчук. Це стане трендом. Говорити якісь прозахідні ініціативи буде президент. ЄС і Порошенко будуть виглядати, як радикали. Також вся ця фракція Зе, я думаю розколеться в 2021 році, що відбувається вже зараз. Верховна Рада буде з різних фракцій в тому ж хаосі, що і зараз. Тобто, без коаліції, без програми уряду, все буде в підвищеному стані.

Децентралізація

Після цих місцевих виборів, у правлячої партії немає жодного мера у великих містах України. Відповідно, і ці мери не дуже будуть слухатися президента і тим паче партію Слуга народу, яка стане більш нішовою, а не як партія влади. Ця керованість буде все менше і менше з боку центру, тобто, все буде рухатись до тої картинки з фільму «Слуга народу», коли Україна в різнокольорових клаптиках, всі різні і ніхто не керований.

Соціум

Йде соціальна напруга, піднімаються тарифи, які для багатьох людей зовсім не підйомні. Тому, з одного боку, будуть різні мітинги, а з іншого, хвиля еміграції, якщо хтось буде пускати через коронавірус. Запровадять паспорти вакцинації і без нього в жодну країну туристом вже не приїдеш. А та вакцина, яку нам пропонують має дуже короткий строк дії і 50% ефективності. Тобто, якщо взяти китайську Sinovac, то вона має близько 50-55% ефективності, Pfizer – 90% і вище. Ми не зекономили, а навпаки – потрібно буде вдвічі більше закупити цієї вакцини. Загалом «скупой платит дважды». Нам доведеться щось з цим робити тому, що цей вірус мутує і з’являються нові його штами, які більш агресивні і тому, я думаю, що вся ця історія з карантином буде продовжуватися більше, ніж просто на цей рік. Це вже надовго. Вірус мутує, а так як він штучний та зроблений, як біологічна зброя, ніхто не знає, що буде далі. Він живе своїм життям, його вже відкрили, як ящик Пандори.

Бізнес

Після цих всіх локдаунів частина бізнесів в принципі закриється, але більша частина перейде в онлайн. Всі бізнесмени хочуть виживати, тому будуть знаходити нові ніші, нові ринки збуту, нові ідеї.

Зовнішня політика

Україна в 2020 році почала втрачати суб’єктність, тобто спочатку Зеленський з кимось зустрічався, але мав надії на Путіна та нормандську четвірку, що вони там щось зроблять. Всі ці лідери подивилися на Зеленського і зараз йому буде значно важче сказати, що він такий впливовий чи що його потрібно слухатись. Але якщо ми подружимось з США, зробимо якийсь стратегічний договір і якщо пощастить та вистачить мізків нашій зовнішній політиці і ми станемо стратегічними партнерами поза НАТО є такий статус, то тоді Україна «в шоколаді» і ми станемо дуже серйозним суб’єктом міжнародної політики в усій східній Європі. Якщо без США і ось так, як зараз, то все більше ми будемо маніпульовані різними впливами Росії, Європи, США і будемо дуже залежати від них.

Війна з Росією

Я думаю, що нічого не зміниться, Крим та Донбас ніхто віддавати не буде. Володимир Зеленський чи переживе 31 березня, коли він обіцяв дуже багатьом, що будуть вибори на Донбасі. Цього не буде в принципі. Я не знаю, як він буде все це пояснювати, але є така дата 31 березня та обіцяні вибори на окупованій частині Донбасу. Будуть обстріли і я думаю може бути якась спроба, по-перше, розколоти країну з середини, і по-друге, спроба впливів на рівні політиків, щоб дати воду в Крим. Бо наступний рік Крим не витримає тому, що мало того, що там зміліли всі озера, то вони почали вже цю землю продавати і будувати якісь котеджі на цих місцях. Але все таки Росія буде намагатися якось повернути нашу владу, щоб дали воду в Крим. Тому може бути ескалація.

Нові технологія

Я думаю, що будуть польоти на Марс, на Місяць. Також виведуть тему НЛО та інопланетян ще більше. ЦРУ зараз розсекретили велику кількість документів про взаємодію з інопланетянами, але люди ще не готові та не вірять, але потроху починають розуміти, що це є фактом. Я думаю, що більше розкриється тема телепортацій над якою працює багато лабораторій. Тема цих нових технологій стане більш проривною та буде мейнстримом в світі. Україна, на жаль, не дуже в цьому приймає участь, але якісь окремі дослідники можуть щось цікаве зробити.