Про це повідомили Радіо.Свобода

Держава Ізраїль нагородила сімох громадян України як Праведників народів світу, які рятували життя євреїв у часи Другої світової війни.

Нагородження відбулося 31 січня у Києві в Національному музеї історії України часів Другої світової війни.

«За кожною із цих історій можна зняти фільм або написати книгу, і кожна із них достойна цього. Що спільного між усіма цими людьми? Я думаю, що спільне насамперед у тому, що в умовах загального божевілля, нелюдської ситуації вони зробили простий вибір, – не зважаючи ні на що, залишатися людьми…», – сказав посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський.

Звання Праведник народів світу посмертно присвоєне Петру Павловському. Нагороду отримав його правнук Тарас Павловський

Громадян було відзначено посмертно, тому нагороди отримували представники їхніх родин.

Звання Праведник народів світу посмертно присвоєне Марії Жосул. Нагороду отримала правнучка Марії Ольга Коханевич

На церемонії були присутні посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен, голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович, Директор Національного музею історії України часів Другої світової війни Юрій Савчук, голова Всеукраїнської асоціації євреїв, колишніх в’язнів ґетто і нацистських концтаборів Борис Забарко та інші гості.

Згідно з даними, звання Праведника народів світу було присвоєне 2673 українцям. Таким чином, Україна посідає четверте місце за кількістю Праведників у світі після Польщі, Нідерландів та Франції.