Загальна протяжність TANAP становить 1850 кілометрів – це ділянка енергетичного коридору з Азербайджану в Європу загальною протяжністю 3500 кілометрів.

Трансанатолійський газопровід (TANAP) під’єднали до Трансадріатичного трубопроводу (ТАР) в районі Іпсала турецької провінції Едірне.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Anadolu.

На урочистій церемонії під’єднання президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган сказав, що проєкт TANAP – це насамперед символ історичної дружби між Туреччиною та Азербайджаном.

“Необхідно підкреслити, що TANAP – це регіональний проєкт, спрямований на зміцнення миру в регіоні. Сьогодні ми стаємо свідками історичного моменту для наших країн і регіону”, – сказав Ердоган.

Загальна протяжність TANAP становить 1850 кілометрів. Це ділянка енергетичного коридору з Азербайджану в Європу загальною протяжністю 3500 кілометрів. Первинна пропускна здатність трубопроводу TANAP, як очікується, становитиме 16 мільярдів кубометрів газу на рік. З них 6 мільярдів кубометрів азербайджанського газу постачатиметься до Туреччини, а ще 10 мільярдів – далі до Європи.

Завдяки будівництву нових компресорних станцій цей показник зросте до 24 мільярдів кубометрів на рік, і в майбутньому газопровід планують вивести на проектну потужність в 31 мільярд кубометрів газу на рік, кажуть у компанії TANAP.

Трансадріатичний трубопровід (TAP) протяжністю 870 кілометрів починатиметься у Комотіні в Греції й протягнеться до Апулії в Італії через Албанію. Він буде використовуватися для транспортування газу з родовища Шах Деніз II в Каспійському морі.

Очікується, що газ з Азербайджану не надійде до Європи до жовтня 2020 року через затримки в допрацюванні трубопроводу TAP в Італії, заявляв керівник TANAP.

Розробка Південного газового коридору на 40 мільярдів доларів є головним кроком у зусиллях Євросоюзу щодо забезпечення постачання газу та зменшення його залежності від існуючих джерел, таких як Росія та Норвегія.