Засновник та президент CEO Club Ukraine Сергій Гайдайчук відвідав чергове засідання Нацради реформ. Зібрання відбулось під головуванням Президента України Володимира Зеленського за участі Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Голови Виконавчого комітету реформ Саакашвілі Міхеіла та інших представників влади.

У ході засідання були обговорені чотири важливі реформи:

  1. Нова модель розмитнення автомобілів. Важливо, щоб процес розмитнення автомобілів став сервісом для громадян і перестав бути корупційною годівницею. Для цього запропоновано максимально автоматизувати процес, щоб будь-який громадянин міг самостійно через застосунок «Дія» зробити всі необхідні процедури. Сам механізм розрахунку митних ставок ще буде доопрацьовуватися, але ключове, що і Президент, і ми, всі учасники Нацради погодилися з тим, що потрібно рухатися в цьому напрямку і має бути чітка формула, за якою розмитнюватиметься автомобіль.
  2. Спрощення трудового законодавства для малого і середнього бізнесу. Потрібно запровадити спрощений порядок регулювання трудових відносин – переведення на договірну основу (на початковому етапі для підприємств де до 250 працівників). Прибрати непотрібні і застарілі регуляції трудового кодексу, суттєво скоротити бюрократичні процедури та кадрову документацію та звільнити бізнесу від зайвих зобов’язань перед державними органами.
  3. Зменшення комісій за послуги еквайрингу. Сьогодні сумарно ці комісії можуть сягати до 3%, що колосально багато для малого і середнього бізнесу, який і так перебуває на межі. Ми пропонуємо поступово знизити цю комісію до ринково обґрунтованої у 1%. Ця реформа важлива для, без перебільшення, кожного підприємця і була повністю підтримана як Президентом, так і іншими учасниками засідання.
  4. Врегулювання земельних відносин. У Парламенті вже зареєстровано важливі законопроєкти №2194 та №2195 щодо передачі земель за межами населених пунктів у власність громад, дерегуляції земельних відносин, спрощення доступу до земельних ресурсів для громадян, продажу землі через «Прозорро» та ін. І щоб навести порядок в галузі їх потрібно якомога швидше прийняти.